Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 6 października 2019, 12:47

autor: aadamus

Microsoft dementuje plotki o kamerze 4K w Xbox Scarlett

Parę dni temu pojawiły się plotki mówiące o tym, że Xbox Scarlett będzie wyposażony w kamerę 4K przeznaczoną do streamowania treści. Doniesienia te postanowił zdementować Microsoft. Rzecznik prasowy amerykańskiego giganta poinformował, że obecnie nie trwają prace nad taką technologią.

Project Scarlett nie zostanie wyposażony w kamerę 4K. - Microsoft dementuje plotki o kamerze 4K w Xbox Scarlett - wiadomość - 2019-10-06
Project Scarlett nie zostanie wyposażony w kamerę 4K.

Kilka dni temu serwis Gizmodo opublikował obszerny artykuł, w którym znalazły się między innymi informacje związane z wykorzystaniem kamery 4K w nadchodzącej konsoli Project Scarlett. Doniesienia te zostały jednak zdementowane przez Microsoft. Rzecznik prasowy firmy poinformował, że obecnie nie trwają żadne prace nad kamerą, która miałaby trafić na konsolę następnej generacji, oraz nie została ona udostępniona deweloperom.

Według informacji opublikowanych przez Gizmodo kamera 4K nie miała być wykorzystywana jako Kinect 3.0 (narzędzie do kontroli ruchowej). Zamiast tego posłużyłaby do streamowania z opóźnieniem zaledwie dwóch klatek w porównaniu z faktycznym obrazem.

Implementacja tego typu gadżetu miała rzekomo zachęcić ludzi do korzystania z Mixera - stworzonej przez Microsoft platformy do strumieniowania wideo.

Jak się jednak okazało, doniesienia te okazały się nieprawdziwe. Nie wiadomo, czy kiedykolwiek Microsoft zdecyduje się zaimplementować taką kamerę do swoich konsol.