Hardware Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technologie
Wiadomość sprzęt i soft 9 stycznia 2008, 13:13

autor: Misiek

Microsoft dalej wspiera HD-DVD, ale nie przesądza sprawy

Microsoft od zawsze wspierał format HD-DVD i nigdy nie potwierdził, że zamierza wprowadzić przystawkę do Xboxa 360 odtwarzającą filmy Blu-ray. Wojna pomiędzy dwoma standardami nośników nowej generacji trwa, a po ostatnim ogłoszeniu korporacji Warner Bros. (firma zdecydowała się dostarczać filmy wyłącznie na Blu-rayu) część analityków skłania się bardziej w stronę formatu wspieranego przez Sony.

Microsoft od zawsze wspierał format HD-DVD i nigdy nie potwierdził tego, że zamierza wprowadzić przystawkę do Xboxa 360 odtwarzającą filmy Blu-ray. Wojna pomiędzy dwoma standardami nośników nowej generacji trwa, a po ostatnim ogłoszeniu wytwórni filmowej Warner Bros. (firma zdecydowała się dostarczać filmy wyłącznie na Blu-rayu) część analityków skłania się bardziej w stronę formatu wspieranego przez Sony i PlayStation 3.

Co na ten temat sądzi firma z Redmond w chwili obecnej? Redaktorzy serwisu 1UP podczas CES 2008 spytali o to wiceprezesa do spraw globalnego marketingu w Microsofcie. Jeff Bell, bo o nim mowa, stwierdził, że jego firma jest rozczarowana ogłoszeniem Warner Bros., które z pewnością wywoła pewne konsekwencje. Potwierdził jednak, że Microsoft dalej będzie wspierał HD-DVD i ma mimo wszystko wielu świetnych partnerów, włączając w to takie wytwórnie jak Universal, Paramount, czy Dreamworks.

Oprócz tego Bell podkreślił, że zewnętrzny napęd HD-DVD do 360-tki sprzedaje się bardzo dobrze i jego firma jest z tego niezmiernie zadowolona. Poradził też, by nie patrzeć na Sony i Microsoft jako na odwiecznych rywali, którzy będą toczyli bitwę na śmierć i życie. „Pamiętajcie, że od długiego czasu współpracujemy z Sony. Wykorzystują oni na przykład nasze oprogramowanie w swoich komputerach, czy innych akcesoriach.”

Wracając jeszcze do wojny standardów... Bell zapytany o to, czy jest możliwe, by Microsoft kiedyś wprowadził zewnętrzny napęd Blu-ray do swojej konsoli, odpowiedział: „Nigdy nie mów nigdy. Myślę, że musimy poczekać i zobaczyć jak wszystko się potoczy. Nasza wiara i wsparcie dla HD-DVD pozostają jednak niezmienione – sądzę, że zrobiliśmy bardzo wiele, by nasza przystawka sprzedawała się dobrze. W tej chwili dostępnych jest około 400 filmów od firm, z którymi współpracujemy.”

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.