Hardware Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technologie
Wiadomość sprzęt i soft 20 września 2019, 11:05

autor: Aquma

Karta graficzna Nvidia GeForce GTX 1650 Ti może zadebiutować w październiku

Wygląda na to, że Nvidia może szykować się do wypuszczenia na rynek kolejnej karty graficznej. Według plotek budżetowy GeForce GTX 1650 Ti miałby zadebiutować w drugiej połowie października.

Nowa karta Nvidii zadebiutuje w październiku? - Karta graficzna Nvidia GeForce GTX 1650 Ti może zadebiutować w październiku - wiadomość - 2019-09-20
Nowa karta Nvidii zadebiutuje w październiku?

Chiński portal branżowy ITHome donosi (za PCGamesN), że 22 października może zadebiutować nowa karta graficzna Nvidii - GeForce GTX 1650 Ti. Nie ma pewności, jaka jest specyfikacja omawianego układu - może on wykorzystać chip TU117 znany z GeForce’a GTX 1650, albo też mocniejszy wariant TU116, który zastosowano w modelach GTX 1660 i 1660 Ti.

Chińscy dziennikarze podają też możliwą cenę nowego modelu - podobno ma być wyceniony na 1100 yuanów, co sugeruje, że w USA będzie sprzedawany za około 155 dolarów (to mniej więcej 610 złotych bez podatku VAT). Jest to o tyle ciekawe, że „normalny” (czyli pozbawiony dodatku „Ti” w nazwie) GeForce GTX 1650 kosztuje obecnie 150 dolarów (w Polsce można go kupić za 670 złotych).

Powyższe informacje należy uznać za plotki - zarówno w zakresie istnienia karty, jak i jej ceny. Jeśli doniesienia się potwierdzą, to mogą oznaczać, że Nvidia szykuje się do obniżenia ceny GeForce’a GTX 1650. Jest to o tyle prawdopodobne, że na rynku pojawią się niedługo budżetowe warianty kart AMD Navi (ich oficjalna nazwa nie jest znana, ale przez niektórych ekspertów roboczo są określane mianem Radeonów RX 5600). Tego typu cios wyprzedzający ze strony “zielonych” nie byłby niczym, czego wcześniej nie widzieliśmy, a w tym segmencie stosunek wydajności do ceny jest podstawowym kryterium wyboru sprzętu.

  1. Nvidia - strona oficjalna
  2. AMD - strona oficjalna
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.