Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 26 marca 2019, 13:25

autor: AlexB

Gry pokroju Apex i Fortnite napędzają sprzedaż szybszego internetu

Dzięki rosnącej popularności gier sieciowych takich jak Fortnite, 31% gospodarstw domowych w Wielkiej Brytanii zdecydowało się na zwiększenie prędkości Internetu. Dane te podała firma MoneySuperMarket.

Choć nie wszystkim jest to w smak, gry sieciowe cieszą się ogromną popularnością na świecie. Wyniki takich produkcji jak Fortnite, które niedawno osiągnęło pułap 250 milionów zarejestrowanych użytkowników, tylko to potwierdzają. Lecz nawet najlepszy tytuł przeznaczony dla wielu osób mogą popsuć lagi spowodowane kiepskim łączem. Jak to naprawić? Najlepiej przerzucić się na lepszy pakiet internetowy. Według danych firmy MoneySuperMarket, na taki ruch pod wpływem gier sieciowych zdecydowało się 31% gospodarstw domowych w Wielkiej Brytanii. Średnio kosztowało je to 184,32 funta rocznie.

Dzięki między innymi Fortnite’owi Brytyjczycy rzucili się na szybszy Internet. - Gry pokroju Apex i Fortnite napędzają sprzedaż szybszego internetu - wiadomość - 2019-03-26
Dzięki między innymi Fortnite’owi Brytyjczycy rzucili się na szybszy Internet.

Mimo tej poprawy, Wielka Brytania wciąż znajduje się daleko za światową czołówką, jeśli chodzi o stałe łącza szerokopasmowe. Według najnowszego raportu firmy Ookla, Zjednoczone Królestwo zajmuje na tej liście dopiero 40. miejsce, ze średnią prędkością 55,88 Mbit/s.

Według danych MoneySuperMarket, 4% gospodarstw domowych w Wielkiej Brytanii posiada Internet o prędkości poniżej 10 Mbit/s (czyli absolutnego minimum dla łącza szerokopasmowego). Stanowią one 2% w miastach i aż 17% na terenach wiejskich.

Brytyjczycy nie mają najszybszego Internetu na świecie. - Gry pokroju Apex i Fortnite napędzają sprzedaż szybszego internetu - wiadomość - 2019-03-26
Brytyjczycy nie mają najszybszego Internetu na świecie.

Powyższe statystyki zostały opracowane na podstawie ankiety przeprowadzonej wśród przeszło 2000 Brytyjczyków. Dzięki niej możemy dowiedzieć się również, który region Zjednoczonego Królestwa może pochwalić się najlepszymi łączami i czego poddani królowej Elżbiety oczekują od swoich dostawców Internetu. Szczegóły (po angielsku) znajdziecie w tym miejscu.

Polska zajmuje obecnie 33. miejsce na świecie, jeśli chodzi o prędkości łącza internetowego. Nasz kraj może pochwalić się średnim wynikiem na poziomie 64,10 Mbit/s. Jeśli jesteście ciekawi, w jakich celach wykorzystują sieć nasi rodacy, to tutaj znajduje się raport GUS na ten temat.

  1. Oficjalna strona firmy MoneySuperMarket