Hardware Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technologie
Wiadomość sprzęt i soft 14 września 2019, 09:15

autor: Serek

Discord - subskrypcja gier nie wypaliła. Niebawem usługa zniknie

Niemalże rok temu Discord wprowadził subskrypcję na gry. Niestety katalog tytułów Nitro Games nie przypadł do gustu graczom. Dlatego firma zdecydowała się zrezygnować z tej usługi i wyłączy ją w połowie października.

Niestety katalog Nitro Games nie wypalił. - Discord - subskrypcja gier nie wypaliła. Niebawem usługa zniknie - wiadomość - 2019-09-15
Niestety katalog Nitro Games nie wypalił.

Discord to obecnie jedna z najpopularniejszych aplikacji, której celem jest komunikacja między graczami. Program jest czytelny i bardzo prosty w obsłudze, przez co łatwo trafia w gusta konsumentów. W październiku minie rok, odkąd firma zdecydowała się rozszerzyć swoje usługi o katalog Nitro Games, który umożliwiał miesięczny lub roczny dostęp do zestawu gier. Okazuje się jednak, że choć pomysł z pozoru wydawał się świetny, to zdecydowana większość subskrybentów Nitro nie zdecydowała się z niego korzystać.

Na oficjalnym blogu Discorda znalazł się komunikat, w którym twórcy tłumaczą sytuację. W związku z małym zainteresowaniem ze strony graczy katalog Nitro Games zostanie usunięty 15 października 2019 roku. Co więcej, użytkownicy, którzy chcieliby zrezygnować z subskrybowania Nitro z tego powodu, mogą liczyć na zwrot pieniędzy. Aby to uczynić, należy odwiedzić ten adres. Warto również dodać, że gry zakupione na Discordzie pozostaną w Waszej bibliotece i w aplikacji wciąż można kupować nowe tytuły. Nie trzeba się także martwić o Nitro Game Perks, z których przedmioty pozostaną nienaruszone.

Twórcy komentują, że dzięki tej zmianie otrzymają środki niezbędne do ulepszenia abonamentu Nitro. Subskrypcja wciąż będzie kosztować 9,99 dolarów miesięcznie, ale firma umożliwiła przesył plików ważących do 100 MB (wcześniej można było przesłać tylko 50 MB). Zmniejszyła się natomiast liczba boostów niezbędnych do osiągnięcia 3. poziomu - z 50 do 20. Przypomnijmy, że nieco ponad miesiąc temu informowaliśmy Was o nowej usłudze Discorda - Go Live. Ta pozwala na strumieniowy przesył rozgrywki bezpośrednio do swoich znajomych. Usługa zadebiutowała 15 sierpnia i żywo przypomina Share Play z PlayStation 4.

Mimo rezygnacji z katalogu Nitro Games, Discord cały czas ma w planach się rozwijać. W komunikacie możemy przeczytać, że programiści nadal będą wsłuchiwać się w głosy użytkowników i nie przestaną dodawać do aplikacji kolejnych usprawnień.

  1. Oficjalna strona internetowa aplikacji Discord
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.