Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 8 lipca 2006, 15:28

autor: BK

Czym jeszcze zaskoczy nas kontroler Nintendo Wii?

Przedstawiciele firmy Nintendo kilka razy podkreślali, że pojawienie się kolejnych dodatków do ich rewolucyjnego kontrolera przeznaczonego dla Nintendo Wii to wyłącznie kwestia czasu i gdy tylko będzie zapotrzebowanie na jakiś nowy gadżet, prawdopodobnie trafi on do sprzedaży

Przedstawiciele firmy Nintendo kilka razy podkreślali, że pojawienie się kolejnych dodatków do ich rewolucyjnego kontrolera przeznaczonego dla Nintendo Wii to wyłącznie kwestia czasu i gdy tylko będzie zapotrzebowanie na jakiś nowy gadżet, prawdopodobnie trafi on do sprzedaży. Dziś wiemy o dodatku z analogową gałką, zwanym „nunchuck”, specjalnej nakładce zmieniającej słynny „Wiimote” w pistolet i klasycznym padzie. Ciekawe, jak przedstawiciele Nintendo zareagują na nową inicjatywę fanów, którzy domagają się… rękawic!

O sprawie pisano niedawno między innymi na blogu fanów Nintendo, czyli GoNintendo. Domagający się specjalnych rękawic miłośnicy nadchodzącej konsoli przygotowali nawet specjalny projekt i trzeba przyznać, że jest on genialny w swojej prostocie. Wykrywający ruch w trzech wymiarach „Wiimote” wystarczy odpowiednio zamocować na rękach - czy zostanie to dobrze wykorzystane, zależy już tylko od twórców gier.

Jako przykład wykorzystania tych rękawic fani podają między innymi gry bokserskie, choć w tej chwili nie zapowiedziano oficjalnie żadnego tego rodzaju tytułu. Nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na reakcję samego Nintendo.

Czym jeszcze zaskoczy nas kontroler Nintendo Wii? - ilustracja #1