Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 27 listopada 2020, 09:36

Aktualizacja PS5 usuwa samoistne kasowanie gier i problemy z ładowaniem padów

PlayStation 5 otrzymało aktualizację 20.02-02.26.00. Dzięki niej konsola już nie będzie bez naszej wiedzy kasowała gier z dysku. Zniknąć mają także problemy z ładowaniem pada.

NOWY PATCH TO:
  • naprawienie błędu powodującego, że konsola czasem sama kasowała z dysku zainstalowane gry,
  • usunięcie problemów z ładowaniem bezprzewodowego pada,
  • lepsza wydajność systemu konsoli.

Firma Sony wypuściła nową aktualizację systemu operacyjnego konsoli PlayStation 5. Patch oznaczony jest numerem 20.02-02.26.00 i wymaga pobrania 829 MB.

Łatka przynosi istotne zmiany. Przede wszystkim usunięto błąd, który powodował samoistne kasowanie z dysku konsoli gier zainstalowanych z płyt. Aktualizacja ma również eliminować problemy z ładowaniem bezprzewodowego pada przez kabel USB, pojawiające się na niektórych PS5 przestawionych w tryb odpoczynku. Patch ma także ogólnie zwiększyć wydajność systemu operacyjnego.

20.02-2.26.00.00 to druga aktualizacja tego elementu konsoli wypuszczona przez firmę Sony. Pierwszą (oznaczoną numerem 20.02-2.25.00) udostępniono w celu przygotowania PS5 na europejską premierę. Tamta łatka także ulepszała wydajność systemu operacyjnego, jak również usunęła błąd uniemożliwiający pobieranie gier przez niektórych użytkowników.

Przypomnijmy, że PS5 ukazało się w USA i kilku wybranych krajach 12 listopada. W Polsce na debiut konsoli musieliśmy poczekać tydzień dłużej, czyli do 19 listopada. Obecnie na całym świecie są duże problemy z dostaniem tego sprzętu, co częściowo jest winą spekulantów, którzy wykupili PlayStation 5, a potem wystawili te egzemplarze na aukcjach po zawyżonych cenach.

Sony obiecuje, że kolejne dostawy sprzętu powędrują do sklepów jeszcze w tym roku. Problemy z dostępnością nie przeszkodziły jednak PS4 w zaliczeniu najlepszego debiutu w historii konsol PlayStation.

  1. Recenzja PS5 - obietnica lepszego jutra
  2. Centrum PS5
  3. Oficjalna stron marki PlayStation