Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 24 listopada 2020, 16:51

autor: EnVakker

Spekulanci skupują PS5 - mają ich już więcej niż sklepy

Pojawiły się doniesienia o zorganizowanych grupach skupujących konsole PS5 całymi tysiącami, aby później odsprzedawać je z zyskiem.

Podczas gdy dla większości przeciętnych konsumentów konsola PS5 pozostaje dalej poza zasięgiem, spekulanci mogą świętować zwycięstwo. Dzięki wykorzystaniu botów oraz różnych skryptów analitycznych udało im się zgromadzić tysiące konsol, zanim zwykły użytkownik był w stanie choćby kliknąć myszką. Teraz wystawiają je na internetowych aukcjach za niebotyczne sumy, licząc na portfele niecierpliwych graczy.

Spekulanci skupują PS5 - mają ich już więcej niż sklepy - ilustracja #1
Screen ze sklepu ebay.com, gdzie odsprzedawane PS5 osiąga zawrotne ceny

Tylko jedna z takich grup, znana jako CrepChiefNotify, ma obecnie w asortymencie około 3500 konsol PS5. 1000 z nich pochodzi jeszcze z pre-orderów, reszta została wykupiona przez boty w dzień premiery. To prawdopodobnie właśnie skup automatyczny doprowadził do dwukrotnego zawieszenia się strony Walmartu w trakcie debiutu PS5.

Boty wykorzystywane do skupowania PS5 to zmodyfikowane narzędzia używane wcześniej przez tę samą grupę podczas rzutów markowych butów takich jak Yeezy. Lider CrepChiefNotify przyznaje, że jej działalność obejmuje każdy sektor, gdzie zauważalne staje się zainteresowanie konkretnym produktem. W pewnym momencie spekulowano nawet na basenach jacuzzi, na które popyt wzrósł w trakcie pandemii koronawirusa.

Niestety na razie nic nie wskazuje na to, aby ten proceder został w jakiś sposób uregulowany. Oficjalna strona CrepChiefNotify wciąż zaprasza potencjalnych inwestorów do współpracy. Jeśli wierzyć liderowi dwunastoosobowego zespołu, osoby zaangażowane finansowo można już liczyć w tysiącach. Podobne grupy wyrastają jak grzyby po deszczu, wyczuwając szybki (choć nie do końca uczciwy) zysk.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach