Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Symulator kosmiczny - Gry Strategiczne

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry z gatunku strategiczne o tematyce symulator kosmiczny ułożone według popularności.

Gry strategiczne. Gatunek gier, w których zwycięstwo uzależnione jest od strategii i taktyki, jaką obierze gracz. Głównym zadaniem w tych grach jest odpowiednie dowodzenie podległymi zasobami (oddziałami wojskowymi, pracownikami cywilnymi etc.), aby pokonać przeciwnika lub osiągnięć inny wyznaczony cel. Rozgrywka może być prowadzona w turach lub w czasie rzeczywistym (RTS – Real-time strategy). Gatunek ten reprezentują także różnego rodzaju gry ekonomiczne i tzw. tycoony.

Strategiczne
symulator kosmiczny
PC
PC Windows8
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 5
Sony PlayStation 41
Sony PlayStation 3
Sony PlayStation 2
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable
PlayStation Vita
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S
Microsoft XBOX ONE2
Microsoft Xbox 360
Microsoft Xbox
Mobile
Android2 Apple iOS3
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch1
Nintendo Wii
Nintendo DS
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ
FTL: Faster Than Light
FTL: Faster Than Light

Strategiczne 14 września 2012

Strategia osadzona w realiach sci-fi opowiadająca o samotnym statku próbującym uciec przed olbrzymią wojenną armadą. Trasę przelotu planujemy w trybie turowym, a walki rozgrywane są w czasie rzeczywistym. Ponadto musimy zarządzać załogą i ulepszać naszą jednostkę. Dodatkową atrakcją jest fakt, że przy każdym rozpoczęciu nowej gry świat generowany jest losowo.

PCiOS

Space Crew
Space Crew

Strategiczne 15 października 2020

Space Crew to strategiczno-symulacyjny survival od twórców Bomber Crew, studia Runner Duck. Tym razem gracz, kierując załogą statku kosmicznego, musi obronić Ziemię przed atakami obcych, dbając o rozwój ludzi, jak i samej maszyny.

PCPS4XONESwitch

Starpoint Gemini 2
Starpoint Gemini 2

Strategiczne 26 września 2014

Sequel ciepło przyjętej produkcji studia Little Green Men, łączącej cechy tradycyjnych strategii 4X z elementami RPG oraz kosmicznego symulatora. Fabuła gry przenosi nas ponownie do rozległego uniwersum Gemini i opowiada dalszy ciąg historii zapoczątkowanej w pierwszej odsłonie serii. Osią akcji jest konflikt pomiędzy rządzącym w układzie Imperium i rywalizującymi z nim rebeliantami, nazywającymi się Ligą Gemini.

PCXONE

Starpoint Gemini Warlords
Starpoint Gemini Warlords

Strategiczne 23 maja 2017

Spin-offowa odsłona cyklu kosmicznych strategii Starpoint Gemini, przygotowana przez twórców ze studia Little Green Man na podstawie sugestii graczy, zebranych podczas fazy wczesnego dostępu poprzedniczki. Akcja Starpoint Gemini Warlords toczy się w tym samym uniwersum, co pełnoprawne części serii i skupia się na rywalizacji pomiędzy rządzącym układem Imperium oraz rebeliantami, określającymi siebie jako Ligę Gemini.

PCXONE

Interstellaria
Interstellaria

Strategiczne 17 lipca 2015

Zrealizowana w stylu retro sandboksowa strategia kosmiczna z elementami symulacji oraz RPG. W produkcji niezależnego studia Cold Rice Games wcielamy się w kapitana statku kosmicznego, a naszym zadaniem jest czuwanie nad sprawnym funkcjonowaniem jednostki podczas eksploracji odległych planet. Do naszych obowiązków należy m.in. zwerbowanie załogi i obsada kluczowych stanowisk, a także zadbanie o odpowiedni stan sprzętu oraz zasobność pokładowej kasy.

PCANDiOS

Void Destroyer
Void Destroyer

Strategiczne 20 stycznia 2015

Połączenie strategii czasu rzeczywistego i kosmicznego symulatora, niemal w całości zaprojektowane przez jedną osobę – niezależnego dewelopera Paula Zakrzewskiego. Gracz wciela się w generała, który zostaje przywrócony do czynnej służby z powodu wybuchu konfliktu międzygwiezdnego. Akcja toczy się w okolicach tzw. Słonecznej Bramy, pozwalającej odbywać błyskawiczne podróże między systemami planetarnymi.

PC

Spacewrights
Spacewrights

Strategiczne prace wstrzymane

Zrealizowana w oldskulowym, pixel-artowym stylu graficznym kosmiczna strategia ekonomiczna z elementami symulatora, będąca debiutancką produkcją niezależnego amerykańskiego studia ArithmeBit. Podczas zabawy kontrolujemy flotę statków kosmicznych, za pomocą których przemierzamy rozległy, otwarty świat, odkrywając nowe planety i walcząc z napotkanymi przeciwnikami. Deweloperzy pozostawili graczom sporą swobodę w podejmowaniu rozmaitych aktywności oraz wyborze własnej ścieżki kariery.

PCANDiOS

Flatspace II: The Rise of the Scarrid
Flatspace II: The Rise of the Scarrid

Strategiczne 31 stycznia 2006

Flatspace II: The Rise of the Scarrid jest sequelem wydanej w 2003 roku kosmicznej symulacji autorstwa niezależnego studia Cornutopia. Akcja gry osadzona jest w dalekiej przyszłości, a gracz ponownie staje się świadkiem konfliktu pomiędzy ludźmi i rasą obcych – scarrid. Zabawa koncentruje się na handlu, jednak rozgrywkę urozmaicają elementy cRPG i zręcznościowej strzelanki.

PC