Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

DC Comics - Gry RPG

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry z gatunku rpg o tematyce DC Comics ułożone według popularności.

RPG. Gatunek gier, w skład którego wchodzą wszelkie produkcje z przeważającą liczbą elementów rozwoju prowadzonego bohatera (bądź grupy bohaterów) i rozbudowanych statystykach postaci, a także cechujące się wielowątkową fabułą i wielowątkowymi questami. Zaliczmy do niej zarówno klasyczne gry RPG bazujące na walce turowej i zasadach rodem z "papierowych gier RPG" (Baldur's Gate, Fallout), jak i RPG akcji z dynamiczną walką toczoną w czasie rzeczywistym (seria Gothic) oraz jRPG, czyli bardzo charakterystyczne tytuły bazujące na stylistyce i kulturze państw dalekiego wschodu, w tym anime i mandze (cykle Final Fantasy i Kingdom Hearts).

RPG
DC Comics
Czas
PC
PC Windows2
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 41Sony PlayStation 32
Sony PlayStation 2
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable
PlayStation Vita
Xbox
Microsoft XBOX ONE1Microsoft Xbox 3601
Microsoft Xbox
Mobile
Android1Apple iOS1
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch1Nintendo Wii1Nintendo DS1
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
Więcej
Mniej
DC Universe Online
DC Universe Online

RPG 11 stycznia 2011

Gra akcji MMO w modelu free-to-play, osadzona w świecie znanym z komiksów firmy DC Comics. W DC Universe Online tworzymy własnego herosa i określamy jego przynależność do dobrej lub złej frakcji. Wraz z wykonywaniem poszczególnych zadań, nasza postać rozwija się i zdobywa nowe umiejętności. Gra wyróżnia się dużą interakcją otoczenia.

PCPS4XONESwitchPS3

Young Justice: Legacy
Young Justice: Legacy

RPG 19 listopada 2013

Young Justice: Legacy to bazująca na popularnym serialu animowanym gra action-RPG, za której powstanie odpowiada zespół deweloperski firmy Little Orbit. Kierując poczynaniami drużyny złożonej z wybranych herosów organizacji Young Justice gracze mają za zadanie przeciwstawić się knowaniom złoczyńców zagrażających mieszkańcom świata Earth-16.

PCX360PS3WiiNDS

DC Legends
DC Legends

RPG 3 listopada 2016

Bitewne RPG stworzone przez Warner Bros. Interactive Entertainment. Miejscem akcji jest świat DC Comics, którego los wisi na włosku — globalne zagrożenie stanowi Nekron, czyli jeden z najpotężniejszych złoczyńców w całym uniwersum. DC Legends oparto na rozgrywanych w czasie rzeczywistym bitwach — co ciekawe, podczas potyczek nie mamy pełnej kontroli nad drużyną, a jedynie możemy wskazywać cele kolejnych ataków i aktywować ciosy specjalne. W trakcie zabawy kolekcjonujemy zróżnicowane postacie — wśród nich znaleźli się zarówno bohaterowie, na czele z Batmanem i Supermanem, jak i ich śmiertelni wrogowie, jak choćby Joker czy Lex Luthor. W obliczu śmiertelnego niebezpieczeństwa herosi postanowili zakopać topór wojenny i połączyć siły — każdy z nich posiada zestaw cech i zdolności, jakie rozwija w miarę postępów w grze. Oprócz fabularnej kampanii dla pojedynczego gracza, tytuł oferuje oparty na rywalizacji tryb multiplayer.

ANDiOS