Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Gry Przygodowe PlayStation Vita przed premierą

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry przed premierą z gatunku przygodowe na platformę PlayStation Vita ułożone według popularności.

Gry przygodowe. Gatunek, który zawiera trzy kluczowe elementy: eksplorację, rozwiązywanie zagadek oraz mocno zaakcentowaną fabułę. Jedną z głównych cech gier przygodowych jest to, że postać gracza zbiera przedmioty i używa ich do rozwiązywania zagadek, w celu rozwinięcia opowiadanej w grze historii. Produkcje te zazwyczaj oferują tylko rozgrywkę dla jednego gracza, a także interfejs point & click. Do kategorii gier przygodowych przypisywane są także tytuły z gatunku hidden object, które polegają na wyszukiwaniu ukrytych na planszy przedmiotów.

Przed premierą 3
PSV
Przygodowe
Tematyki
Czas
Pavilion
Pavilion

Przygodowe jeszcze nie ogłoszona

Izometryczna przygodówka, będąca debiutancką produkcją niezależnego studia VisionTrick Media. Pavilion jest określane przez twórców mianem gry czwartoosobowej. Oznacza to, że gracz nie ma bezpośredniej kontroli nad bohaterem. Zamiast tego wciela się w opiekującą się nim istotę i wpływa na jego ruchy poprzez manipulowanie otoczeniem oraz zmysłami podopiecznego. Akcja Pavilion osadzona została w onirycznym świecie, który nieraz zaskakuje swoimi zasadami. Elementy realne i fantastyczne przeplatają się tu, a zadaniem gracza jest skierowanie głównego bohatera na ścieżkę do prawdy. W tym celu gra umożliwia manipulowanie przedmiotami oraz dźwiękami, światłem i innymi czynnikami, które wpływają na to, w jaki sposób nasz podopieczny postrzega otaczającą go rzeczywistość. Te narzędzia służą do kształtowania zachowania bohatera i tym samym umożliwiają nam zmuszenie do go wykonywania określonych akcji. Oprawa wizualna Pavilion powstała z połączenia zdjęć, rysunków i elementów wygenerowanych przez komputer, co tworzy oryginalną, atrakcyjną kombinację.

Exogenesis: Perils of Rebirth
Exogenesis: Perils of Rebirth

Przygodowe 2020

Gra przygodowa wzbogacona elementami charakterystycznymi dla gatunku visual novel. Exogenesis: Perils of Rebirth osadzone jest w postapokaliptycznej Japonii przyszłości. W grze wcielamy się w członka grupy łowców skarbów, który trafia na trop starożytnego artefaktu, mogącego przywrócić do życia jego tragicznie zmarłą siostrę. W tym celu protagonista musi zebrać drużynę podobnych sobie zawadiaków i wyruszyć w niebezpieczną podróż. Głównym źródłem inspiracji dla twórców Exogenesis: Perils of Rebirth była seria Ace Attorney oraz gra Zero Escape. Jeśli chodzi o przedstawienie historii, gracz biernie śledzi rozbudowaną tekstową narrację i co pewien czas musi wybrać spośród kilku alternatywnych akcji. Te decyzje kierują historię na jedną z wielu ścieżek fabularnych, z których każda posiada unikalne wątki oraz odrębne zakończenie. Jednocześnie, w przeciwieństwie do zwykłych produkcji typu visual novel, Exogenesis: Perils of Rebirth posiada sekwencje typowo przygodówkowe, wymagające eksplorowania lokacji oraz rozwiązywania zagadek logicznych.

Anonymous;Code
Anonymous;Code

Przygodowe 2021

Klasyczna przygodówka typu visual novel, wyprodukowana przez twórców popularnego Steins;Gate. Akcja rozgrywa się w niedalekiej przyszłości, a bohaterem jest 16-letni chłopak, który korzysta ze specjalnej umiejętności, pozwalającej mu na „hakowanie” rzeczywistości.