Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Dragon Ball - Gry PlayStation Portable

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce Dragon Ball na platformę PlayStation Portable ułożone według popularności.

PSP
Dragon Ball
Czas
Akcji
Zręcznościowe
Bijatyki4
RPG
Strategiczne
Przygodowe
Sportowe
Wyścigi
Symulacje
Logiczne
Towarzyskie
MMO
Dragon Ball Z: Tenkaichi Tag Team
Dragon Ball Z: Tenkaichi Tag Team

Bijatyki 19 października 2010

Stworzona przez Bandai Namco bijatyka, której akcja rozgrywa się w uniwersum Dragon Ball, wykreowanym przez Akirę Toriyamę. Po raz pierwszy w historii gier osadzonych w realiach kultowej mangi, gracze biorą udział w starciach dwuosobowych zespołów (tytułowych Tag Team). Dotyczy to zarówno trybu multiplayer, gdzie w potyczkach uczestniczy maksymalnie czterech zawodników, jak i fabularnej kampanii dla samotników (w tym przypadku drużyną wroga steruje sztuczna inteligencja). Historia opowiedziana w Dragon Ball Z: Tenkaichi Tag Team czerpie garściami z fabuły serialu Dragon Ball Z, pozwalając graczom stawić czoła ikonom cyklu, takim jak choćby Cell lub Freeza. Uzupełnienie całości stanowią dodatkowe tryby, na czele z Dragon Walker Mode, gdzie przystępujemy do kolejnych, następujących po sobie pojedynków. Tytuł charakteryzuje się wysokiej jakości oprawą graficzną, mocno inspirowaną twórczością legendarnego, japońskiego rysownika.

Dragon Ball Z: Shin Budokai
Dragon Ball Z: Shin Budokai

Bijatyki 7 marca 2006

Bijatyka stworzona przez zespół Dimps Corporation z myślą o konsoli PlayStation Portable. Produkcja została oparta na kultowej mandze, narysowanej przez Akirę Toriyamę. Zabawa koncentruje się na widowiskowych starciach rozgrywanych w zróżnicowanych sceneriach – od ziemskich plenerów, przez stadion Budokai, po planetę Namek. Główny wariant rozgrywki stanowi tryb Dragon Road, którego fabuła czerpie z historii opowiedzianej w pełnometrażowym filmie Fusion Reborn — naszym zadaniem jest zatem stawić czoła złowrogiemu Janembie. Ponadto, do naszej dyspozycji oddano takie tryby zabawy, jak Survival Mode, gdzie gracz musi przeżyć potyczkę z kilkoma oponentami jednocześnie, oraz Time Attack, zmuszający do rozprawienia się z adwersarzami w określonym czasie. W Dragon Ball Z: Shin Budokai pojawia się 18 znanych z animowanego oryginału postaci, na czele z Goku, Vegetą oraz Trunksem. Każdy z herosów cechuje się unikalnym stylem walki, a możliwość transformacji pozwala na wykorzystanie potężniejszych ataków i zdolności. Obrazu całości dopełnia wysokiej jakości oprawa graficzna, wierna pod względem stylistyki ustalonemu przez mangakę kanonowi.

Dragon Ball Z: Shin Budokai - Another Road
Dragon Ball Z: Shin Budokai - Another Road

Bijatyki 20 marca 2007

Kolejna odsłona cyklu bijatyk tworzonych przez zespół Dimps Corporation z myślą o konsoli PlayStation Portable. Produkcję oparto na popularnej na całym świecie mandze autorstwa Akiry Toriyamy. Główny element gry stanowi tryb fabularny, koncentrujący się na postaci Trunksa – syna Vegety oraz Bulmy. Ponadto, w grze zaimplementowano sześć wariantów rozgrywki, gdzie przejmujemy kontrolę nad osiemnastoma znanymi z animowanej serii bohaterami, na czele z Goku, Piccolo, Brolym oraz Buu. Schemat rozgrywki oparto na widowiskowych pojedynkach, w których robimy użytek ze zróżnicowanych ataków i zdolności. Każda z postaci może przybierać alternatywną formę, zyskując w ten sposób dostęp do nowych, potężniejszych umiejętności — wśród nich prym wiedzie ikoniczna Kamehameha. Dragon Ball Z: Shin Budokai – Another Road charakteryzuje się wysokiej jakości, trójwymiarową oprawą graficzną, wierną pod względem stylistyki ustalonemu przez japońskiego rysownika kanonowi.

Dragon Ball Evolution
Dragon Ball Evolution

Bijatyki 19 marca 2009

Stworzona przez zespół Dimps Corporation bijatyka, oparta na filmie pod tym samym tytułem. Obie produkcje korzystają z licencji popularnej na całym świecie mangi autorstwa Akiry Toriyamy. Gracze wcielają się zatem w rolę Goku, którego zadaniem jest zebranie legendarnych Smoczych Kul, by uratować ludzkość przed zakusami jej odwiecznego wroga — Piccolo. Na Dragon Ball Evolution składa się tryb fabularny, gdzie kolejne pojedynki urozmaicane są przez liczne przerywniki fabularne, Arcade Mode oparty na następujących po sobie starciach z oponentami, a także specjalny tryb Mission, w którym na wykonanie czeka szereg rozmaitych wyzwań. W grze występują znane z filmu postacie, na czele z Goku, Bulmą, Chi Chi, a także Oozaru, Roshi i wspomniany wcześniej Piccolo. Produkcja nie jest wierna animowanemu oryginałowi, a mangowi bohaterowie zostali zastąpieni podobiznami grających w filmie aktorów. W efekcie, tytuł charakteryzuje się przeciętnej jakości oprawą graficzną.