Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Mitologia nordycka - Gry Przygodowe

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry z gatunku przygodowe o tematyce mitologia nordycka ułożone według popularności.

Gry przygodowe. Gatunek, który zawiera trzy kluczowe elementy: eksplorację, rozwiązywanie zagadek oraz mocno zaakcentowaną fabułę. Jedną z głównych cech gier przygodowych jest to, że postać gracza zbiera przedmioty i używa ich do rozwiązywania zagadek, w celu rozwinięcia opowiadanej w grze historii. Produkcje te zazwyczaj oferują tylko rozgrywkę dla jednego gracza, a także interfejs point & click. Do kategorii gier przygodowych przypisywane są także tytuły z gatunku hidden object, które polegają na wyszukiwaniu ukrytych na planszy przedmiotów.

Po premierze 5 Przed premierą 1
Przygodowe
mitologia nordycka
PC
PC Windows6
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 5
Sony PlayStation 41
Sony PlayStation 3
Sony PlayStation 2
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable
PlayStation Vita
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S
Microsoft XBOX ONE1
Microsoft Xbox 360
Microsoft Xbox
Mobile
Android1 Apple iOS1 Windows Phone1
Nintendo
Nintendo Switch1
Nintendo Wii
Nintendo DS
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ
Roki
Roki

Przygodowe 23 lipca 2020

Przygodówka, która zabiera graczy w podróż do świata inspirowanego skandynawską mitologią. Zadaniem głównej bohaterki jest uratowanie rodziny, co jest o tyle trudne, że po piętach depcze jej tytułowy Röki – istota będąca uosobieniem złych mocy.

PCSwitch

Apsulov: End of Gods
Apsulov: End of Gods

Przygodowe 8 sierpnia 2019

Przygodowa gra akcji z elementami survival horroru, w której trafiamy do świata, gdzie zaawansowana technologia miesza się z nordyckimi mitami. Główna bohaterka Apsulov: End of Gods zgłębia tajemnice podziemnej świątyni i angażuje się w boską intrygę.

PC

Through the Woods
Through the Woods

Przygodowe 27 października 2016

Utrzymana w klimacie horroru przygodowa gra akcji, będąca debiutancką produkcją norweskiego studia Antagonist. Akcja Through the Woods osadzona została w czasach współczesnych, w ponurym lesie zlokalizowanym gdzieś na obrzeżach Norwegii. Podczas zabawy wcielamy się w postać zdesperowanej kobiety imieniem Karen, próbującej odnaleźć swego zaginionego syna, zaś w zadaniu tym przeszkadzają nam różne złe istoty, zaczerpnięte z mitologii nordyckiej oraz skandynawskich opowieści ludowych.

PCPS4XONE

Norse Noir: Loki's Exile
Norse Noir: Loki's Exile

Przygodowe jeszcze nie ogłoszona

Norse Noir: Loki's Exile to opracowana przez zespół Kreative Spill tradycyjna gra przygodowa wyposażona w interfejs point-n-click. Akcja toczy się w Stanach Zjednoczonych, w latach 20-tych ubiegłego wieku, ale standardowa opowieść kryminalna została tutaj wzbogacona wątkami zaczerpniętymi z legend i wierzeń ludów skandynawskich.

PC

Endless Fables 2: Mroźny Szlak
Endless Fables 2: Mroźny Szlak

Przygodowe 14 listopada 2017

Kontynuacja casualowej gry przygodowej węgierskiego studia Sunward Games. Tym razem antropolog Pamela Cavendish udaje się na poszukiwanie kolegi po fachu, gdy ten nie wraca z ekspedycji mającej zbadać źródła nordyckiego mitu o Hodurze i Lokim. Ponownie zwiedzamy zróżnicowane lokacje, po drodze zbierając przedmioty i rozwiązując rozmaite zagadki.

PCANDiOSWP

tiny & Tall: Gleipnir
tiny & Tall: Gleipnir

Przygodowe 4 września 2018

Gra przygodowa typu point & click inspirowana kultowymi tytułami LucasArts. Wcielamy się w dwóch kowali (Tiny’ego oraz Talla) szukających składników do stworzenia magicznego sznura. Przy jego pomocy nordyccy bogowie zamierzają uwięzić olbrzymiego wilka zwanego Fenrirem, co nie podoba się ojcu zwierzęcia – Lokiemu.

PC