Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Roguelike - Gry Logiczne

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry z gatunku logiczne o tematyce roguelike ułożone według popularności.

Gry logiczne. Gatunek gier, w których nadrzędnym celem jest rozwiązywanie zagadek logicznych. Zazwyczaj pozbawione są fabuły lub występuje ona w szczątkowej formie. Rozwiązanie zagadek wymaga logicznego myślenia, strategii, umiejętności rozpoznawania schematów i spostrzegawczości.

Logiczne
roguelike
Czas
PC
PC Windows1
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 41
Sony PlayStation 3
Sony PlayStation 2
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable
PlayStation Vita1
Xbox
Microsoft XBOX ONE
Microsoft Xbox 360
Microsoft Xbox
Mobile
Android1Apple iOS1
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch
Nintendo Wii
Nintendo DS
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
Więcej
Mniej
Road Not Taken
Road Not Taken

Logiczne 5 sierpnia 2014

Nietypowe połączenie klasycznej produkcji roguelike z elementami gier przygodowych i logicznych. Gra została opracowana przez znane dotąd głównie z gier społecznościowych, niezależne studio Spry Fox. Inspiracją do jej powstania był poemat Roberta Frosta o tym samym tytule. Akcja gry toczy się w pełnym niebezpieczeństw, mistycznym lesie, a gracz wciela się strażnika, którego zadaniem jest odnalezienie zagubionych dzieci. Rozgrywka sprowadza się do eksploracji losowo generowanych poziomów, interakcji z otoczeniem i rozwiązywania zagadek. Na swej drodze spotkamy także dzikie zwierzęta i inne niebezpieczne stworzenia oraz mnóstwo rozmaitych pułapek. Zgodnie z zasadami roguelike, śmierć gracza oznacza definitywny koniec zabawy. Dzięki temu każda rozgrywka trwa stosunkowo krótko i zmusza grających do uczenia się na własnych błędach.

PCPS4PSV

Rust Bucket
Rust Bucket

Logiczne 16 grudnia 2015

Opracowana przez studio Nitrome mobilna gra logiczna z elementami roguelike. Akcja Rust Bucket osadzona została w konwencji humorystycznego fantasy, a podczas zabawy kierujemy opętanym hełmem nieznanego wojownika, przebijającym się przez kolejne piętra lochów, wypełnionych skarbami, pułapkami i potworami. Rozgrywka toczy się w systemie turowym na proceduralnie generowanych mapach. Warunkiem ukończenia każdego z poziomów jest dotarcie od punktu startowego do schodów, prowadzących na kolejną planszę. Po drodze musimy rozbijać wazy skrywające cenne przedmioty, aktywować rozmaite przełączniki, zbierać klucze, ratować niewinnych i walczyć z wrogami. Co ciekawe, poruszają się oni tylko równocześnie z nami, a sama walka opiera się na banalnie prostych mechanizmach: aby pokonać przeciwnika, wystarczy na niego wpaść, jednak jeśli to on wpadnie na nas – giniemy. Poza bezpośrednią konfrontacją, możemy również zwabiać przeciwników w znajdujące się w lochach pułapki.

ANDiOS