Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Roguelike - Gry Logiczne PC Windows

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry z gatunku logiczne o tematyce roguelike na platformę PC Windows ułożone według popularności.

Gry logiczne. Gatunek gier, w których nadrzędnym celem jest rozwiązywanie zagadek logicznych. Zazwyczaj pozbawione są fabuły lub występuje ona w szczątkowej formie. Rozwiązanie zagadek wymaga logicznego myślenia, strategii, umiejętności rozpoznawania schematów i spostrzegawczości.

PC
Logiczne
roguelike
Czas
Road Not Taken
Road Not Taken

Logiczne 5 sierpnia 2014

Nietypowe połączenie klasycznej produkcji roguelike z elementami gier przygodowych i logicznych. Gra została opracowana przez znane dotąd głównie z gier społecznościowych, niezależne studio Spry Fox. Inspiracją do jej powstania był poemat Roberta Frosta o tym samym tytule. Akcja gry toczy się w pełnym niebezpieczeństw, mistycznym lesie, a gracz wciela się strażnika, którego zadaniem jest odnalezienie zagubionych dzieci. Rozgrywka sprowadza się do eksploracji losowo generowanych poziomów, interakcji z otoczeniem i rozwiązywania zagadek. Na swej drodze spotkamy także dzikie zwierzęta i inne niebezpieczne stworzenia oraz mnóstwo rozmaitych pułapek. Zgodnie z zasadami roguelike, śmierć gracza oznacza definitywny koniec zabawy. Dzięki temu każda rozgrywka trwa stosunkowo krótko i zmusza grających do uczenia się na własnych błędach.