Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Tower defense - Gry Akcji Apple iOS

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry z gatunku akcji o tematyce tower defense na platformę Apple iOS ułożone według popularności.

Gry Akcji. Szeroko rozumiany gatunek gier wymagających refleksu, celności oraz zręczności, w skład którego wchodzą m.in. strzelaniny (np. seria Call of Duty czy Battlefield) oraz przygodowe gry akcji (Tomb Raider), a wydarzenia obserwujemy zarówno z perspektywy pierwszej (FPP), jak i trzeciej osoby (TPP). Najczęściej w produkcjach tego typu gracz kontroluje bohatera, którego zadaniem jest pokonanie wrogów i dotarcie do z góry określonego celu. Grający dysponuje bogatym arsenałem broni, w tym pistoletów, wyrzutni rakiet, mieczy, noży itp. Szczególnym przypadkiem w tej kategorii gier są przygodowe gry akcji. Cechują się one mniejszym naciskiem położonym na akcję i walkę, a za to większym znaczeniem fabuły, eksploracji otoczenia i rozwiązywania zagadek logicznych.

iOS
Akcji
tower defense
Czas
Dead Island: Survivors
Dead Island: Survivors

Akcji 4 lipca 2018

Mobilna gra z gatunku tower defense będąca poboczną odsłoną cyklu Dead Island. W trakcie zabawy budujemy własną bazę, której następnie bronimy przed hordami zombie przy pomocy pułapek oraz broni do walki wręcz.

Heroes & Castles 2
Heroes & Castles 2

Akcji 14 maja 2015

Kontynuacja hybrydy zręcznościówki i strategii typu tower defense, osadzonej w typowej krainie fantasy. Tak jak w pierwowzorze, w Heroes & Castles 2 kierujemy wojownikiem, na którego barki spada obrona twierdzy oblężonej przez armię potworów. Sterowanie przypomina trzecioosobwe gry akcji - otrzymujemy możliwość wyprowadzania kilku typów ataku, blokowania ciosów tarczą oraz używania umiejętności specjalnych. Heros jest nieśmiertelny i gdy padnie pod ciosami nieprzyjaciół, to po pewnym czasie odradza się w zamku. Poza siekaniem przeciwników, musimy gromadzić złoto, za które kupujemy niezbędne naprawy i umocnienia grodu, np. wyższe mury czy wieże łuczników. Ponadto możliwe jest także szkolenie kilku typów jednostek, które aktywnie wspierają nas w walce. W Heroes & Castles 2 bitwy są większe, a oprócz obrony możemy też wziąć udział w ofensywie i podboju wrogich terytoriów. Rozszerzono również rozwój bohaterów oraz system walki, a także wyraźnie poprawiono oprawę graficzną.

Block Fortress: War
Block Fortress: War

Akcji 6 marca 2014

Block Fortress: War to gra akcji wzbogacona elementami tower defense i MOBA. Zabawa sprowadza się do starć dwóch armii, z których każda próbuje zniszczyć bazę wroga. Gracze kontrolują bohaterów i w walce wspomagają ich liczne jednostki sojusznicze oraz budowane przez nich struktury obronne.