Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Indiana Jones and the - seria gier

Indiana Jones and the Emperor's Tomb
Indiana Jones and the Emperor's Tomb

Przygodowe 24 lutego 2003

Przygodowa gra akcji z widokiem z perspektywy trzeciej osoby. Gracz staje się bohaterskim archeologiem i tym razem musi odnaleźć potężny starożytni artefakt, czarną perłę zwaną Serce Smoka.

PCPS2XBOX

Indiana Jones and the Infernal Machine
Indiana Jones and the Infernal Machine

Przygodowe 16 listopada 1999

Oparta na popularnej licencji filmowej gra akcji. Wcielamy się oczywiście w samego Indianę Jonesa, który tym razem poszukuje pozostałości wieży Babel. Przeszkodzić mu w tym próbują sowieci. Poza zręcznościowymi elementami platformowymi i walkami pojawiają się też sekcje przygodowe w postaci pomysłowych łamigłówek.

PC

Indiana Jones and The Fate of Atlantis
Indiana Jones and The Fate of Atlantis

Przygodowe 15 kwietnia 1992

Przygodówka studia LucasArts, w której wcielamy się w samego Indianę Jonesa. Tym razem zgłębia on tajemnice legendarnej Atlantydy jak zwykle walcząc z Nazistami. Fabuła nie jest oparta na żadnym z filmów z tej serii. Zabawa polega głównie na zwiedzaniu lokacji, gromadzeniu przedmiotów i rozwiązywaniu zagadek.

PC

Indiana Jones and the Last Crusade
Indiana Jones and the Last Crusade

Przygodowe 29 października 1990

Trzecia gra przygodowa, napisana przez firmę LucasArts. Jej fabuła oparta jest na fabule ostatniej części trylogii opowiadającej o przygodach Indiany Jonesa, dotyczącej poszukiwania Św. Graala.

PC

Indiana Jones and the Last Crusade: The Action Game
Indiana Jones and the Last Crusade: The Action Game

Zręcznościowe 25 maja 1989

Indiana Jones and the Last Crusade okazał się dla LucasArts tematem na tyle dochodowym, że postanowiono zrobić nie jedną, ale dwie gry oparte o trzecią część filmowych przygód tytułowego archeologa. Opublikowano więc nie tylko przygodówkę, ale także klasyczną platformówkę, w której większy nacisk został postawiony na zręcznościowy charakter rozgrywki.

PC