Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Warhammer Fantasy - seria gier

Warhammer Online: Age of Reckoning
Warhammer Online: Age of Reckoning

RPG 18 września 2008

Warhammer Online: Age of Reckoning to pierwsza próba stworzenia gry MMO osadzonej w świecie wzorowanym na uniwersum fantasy Warhammer, rozwijanym już od 1983 roku przez firmę Games Workshop.

PC

Warhammer: Battle March
Warhammer: Battle March

Strategiczne 2 września 2008

Konsolowa edycja ciepło przyjętej strategii czasu rzeczywistego studia Black Hole Games, zawierająca grę podstawową Warhammer: Mark of Chaos wraz z wydanym dwa lata później dodatkiem Battle March. Akcja gry przenosi nas do wykreowanego przez firmę Games Workshop świata Warhammera, gdzie mamy okazję uczestniczyć w epickiej wojnie z siłami Chaosu, stając po stronie jednej z sześciu stron konfliktu: Imperium, Wysokich Elfów, Chaosu, Skavenów, Mrocznych Elfów i Zielonoskórych. Cechą charakterystyczną gry jest całkowita rezygnacja z typowych dla gatunku aspektów ekonomicznych i skoncentrowanie się w całości na epickich walkach z udziałem tysięcy jednostek. Podczas zabawy mamy pełną kontrolę nad składem naszej armii, jej wyglądem oraz rodzajem używanych broni. Istotną rolę w rozgrywce pełnią też bohaterowie, dysponujący szeregiem przydatnych zdolności specjalnych i dzięki zdobywanemu wraz z postępami rozgrywki doświadczeniu, stanowiący duże wsparcie dla swych oddziałów.

X360

Warhammer: Mark of Chaos
Warhammer: Mark of Chaos

Strategiczne 14 listopada 2006

Utrzymana w klimatach fantasy strategia czasu rzeczywistego studia Black Hole Games, osadzona w wykreowanym przez firmę Games Workshop świecie Warhammera. Osią gry jest rozbudowana kampania fabularna, będąca epicką opowieścią o walce z Siłami Chaosu, ukazaną z perspektywy czterech stron konfliktu tzn. Imperiun, Wysokich Elfów, Chaosu oraz szczuropodobnych Skavenów. Warhammer: Mark of Chaos koncentruje się wyłącznie na walce, rezygnując całkowicie z typowych dla gatunku aspektów ekonomicznych, takich jak wydobycie surowców czy rozbudowa bazy. W zamian za to możemy jednak w pełni kontrolować skład naszych armii, wybierając swych żołnierzy spośród przedstawicieli różnych ras (np. orków, goblinów, wampirów czy krasnoludów) i decydując także o tym, jak będą oni wyglądać oraz jaką broń nosić. W pełni konfigurowalne są również standardy ich zachowań podczas bitwy. Kampanię jednoosobową gry uzupełniają cztery zróżnicowane tryby rywalizacji multiplayer.

PC

Warhammer: Battle for Atluma
Warhammer: Battle for Atluma

Strategiczne 14 listopada 2006

Warhammer: Battle for Atluma jest kolekcjonerską grą karcianą w wydaniu elektronicznym, powstałą w oparciu o licencję z firmy Games Workshop. Zabawa jest atrakcyjna przede wszystkim dla zwolenników spokojnych posunięć strategicznych, połączonych ze zbieraniem kolejnych atutów niczym w Magic: The Gathering.

PSP

Warhammer: Dark Omen
Warhammer: Dark Omen

Strategiczne 7 kwietnia 1998

Strategia czasu rzeczywistego, której akcję osadzono w uniwersum popularnej gry bitewnej Warhammer Fantasy Battle. Produkcja stanowi kontynuację wydanej w 1996 roku Warhammer: Shadow of the Horned Rat i przynosi szereg usprawnień w oprawie i mechanice zabawy.

PCPS1

Warhammer: Shadow of the Horned Rat
Warhammer: Shadow of the Horned Rat

Strategiczne 15 czerwca 1995

Opracowana przez studio Mindscape strategia czasu rzeczywistego bazująca na uniwersum gry bitewnej Warhammer Fantasy Battle. Warhammer: Shadow of the Horned Rat opowiada o losach najemnika, który zostaje wplątany w walkę o przyszłość Starego Świata.

PCPS1

Warhammer Online: Wrath of Heroes
Warhammer Online: Wrath of Heroes

Akcji prace wstrzymane

Warhammer Online: Wrath of Heroes jest stworzoną przez firmę BioWare Mythic darmową grą MMO, której akcja osadzona została w cieszącym się dużą popularnością uniwersum dark fantasy. Gracze wcielają się w postaci ze świata Warhammera i uczestniczą w emocjonujących widowiskowych potyczkach na zróżnicowanych tematycznie mapach.

PC