Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Utawarerumono - seria gier

Monochrome Mobius: Rights and Wrongs Forgotten
Monochrome Mobius: Rights and Wrongs Forgotten

RPG 17 listopada 2022

Monochrome Mobius: Rights and Wrongs Forgotten to gra jRPG będąca częścią marki Utawarerumono. Podczas zabawy zwiedzamy trójwymiarowy świat, wypełniamy zadania i toczymy turowe bitwy. W przeciwieństwie do poprzednich odsłon cyklu, tym razem eksploracja odbywa się w pełnym trójwymiarze.

PCPS5PS4

Utawarerumono: Prelude to the Fallen
Utawarerumono: Prelude to the Fallen

RPG 26 maja 2020

Remake pierwszej części cyklu Utawarerumono, wydanej pierwotnie na PC, PS2 i PSP. Jest to miks taktycznego RPG i przygodówki visual novel, który oferuje rozbudowany wątek fabularny oraz skomplikowane turowe walki. Za stworzenie tego tytułu odpowiadają deweloperzy ze studia Aquaplus.

PCPS4PSV

Utawarerumono: Mask of Truth
Utawarerumono: Mask of Truth

RPG 21 września 2016

Hybryda produkcji typu visual novel i taktycznego RPG-a, opracowana przez studio Leaf oraz firmę Aquaplus. Tytuł jest kontynuacją Utawarerumono: Mask of Deception – gracz może więc prześledzić dalsze losy Haku. Jego zadaniem jest przejęcie kontroli nad siłami wojskowymi cesarstwa Yamato i obrona jego terytorium przed sąsiadami. Pomimo że długie segmenty przygodowe nadal są jedynie na krótko przerywane taktycznymi bitwami, autorzy zdecydowali się na wprowadzenie kilku usprawnień, co przekłada się na nowe możliwości na polu walki oraz rodzaje misji pobocznych. Starcia toczą się na trójwymiarowych mapach pokrytych siatką pól, po których poruszają się wszystkie jednostki. Turowe bitwy wzbogacono o element zręcznościowy – kiedy bohater wykonuje akcję, a nam uda się wcisnąć przycisk w odpowiednim momencie, zapewniamy mu dodatkowe bonusy, jak choćby możliwość wyprowadzenia krytycznego ataku; nowością są również potężne, kooperacyjne ataki. Utawarerumono: Mask of Truth oferuje wysokiej jakości, dwuwymiarową oprawę graficzną; z kolei taktyczne fragmenty rozgrywają się w trójwymiarowym środowisku.

PCPS4PS3PSV

Utawarerumono: Mask of Deception
Utawarerumono: Mask of Deception

RPG 24 września 2015

Połączenie visual novel oraz taktycznej gry RPG z turowym systemem walki. Produkcja jest sequelem oryginalnego Utawarerumono, wydanego w 2002 roku i przedstawia zupełnie nowych bohaterów oraz historię, rozgrywającą się w świecie fantasy, wzorowanym na średniowiecznej Japonii.

PCPS4PS3PSV

Utawarerumono
Utawarerumono

RPG 26 kwietnia 2002

Połączenie taktycznej gry RPG z visual novel. Gracze wcielają się w cierpiącego na amnezję zamaskowanego mężczyznę, który trafia do niewielkiej wioski. Wkrótce staje się on przywódcą rebelii, mającej na celu obalenie reżimu złego imperatora. Akcja gry rozgrywa się w świecie fantasy czerpiącym inspiracje z kultury Japonii, zwłaszcza ludu Ajnów.

PCPS2PSP