Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Eventide - seria gier

Eventide 3: Dziedzictwo Legend
Eventide 3: Dziedzictwo Legend

Przygodowe 28 września 2017

Gra przygodowa typu Hidden Object Puzzle Adventure (HOPA) stworzona przez studio The House of Fables we współpracy z firmą Artifex Mundi. W Eventide 3: Legacy of Legends (Eventide 3: Dziedzictwo Legend) poznajemy dalsze losy botaniczki Mary Gilbert, która tym razem musi uratować brata porwanego przez szalonego maga. Niestety zagraża on nie tylko jego życiu, ale też całemu światu, a jedyną szansą na ocalenie ludzkości jesteśmy my oraz pomagające nam bóstwo domowe Aitwara. Podczas przygody udajemy się do fantastycznej, znajdującej się po drugiej stronie tęczy, krainy Chmurników. Zabawa nie odbiega zbytnio od innych produkcji z tego gatunku i polega przede wszystkim na odwiedzaniu kolejnych lokacji, w których musimy szukać dobrze poukrywanych przedmiotów. Rozgrywka jest dość łatwa, ale w razie problemów możemy skorzystać z systemu podpowiedzi. Dodatkową atrakcją urozmaicającą gameplay są rozmaite łamigłówki. Eventide 3: Legacy of Legends może się też pochwalić wysokiej jakości oprawą graficzną.

PCPS4XONEANDiOS

Eventide 2: Lustro Czarnoksiężnika
Eventide 2: Lustro Czarnoksiężnika

Przygodowe 12 października 2016

Kontynuacja gry przygodowej z ukrytymi obiektami zatytułowanej Eventide: Słowiańska Baśń. W Eventide 2: Lustro Czarnoksiężnika śledzimy dalsze losy botaniczki imieniem Mary. Tym razem bohaterka usiłuje uwolnić swoją siostrzenicę ze szponów nieśmiertelnego czarodzieja Twardowskiego. Poszukiwania krewnej prowadzą Mary poprzez tętniące pradawną mocą leśne ostępy, strome górskie ścieżki oraz ruiny pełne chochlików, zjaw i innych mitycznych stworzeń. Aby pokonać legendarnego czarnoksiężnika, protagonistka musi rozwikłać tajemnicę zaczarowanej wioski i prosić o pomoc niezwykłych sprzymierzeńców, takich jak sławny rozbójnik Janosik. Podczas zabawy odwiedzamy 30 zróżnicowanych lokacji inspirowanych słowiańskim folklorem, rozwiązujemy zagadki logiczne i przeszukujemy liczne plansze z ukrytymi obiektami. Ciekawą cechą Eventide 2: Lustra Czarnoksiężnika jest nietypowa dla tego gatunku nieliniowość fabuły. Decyzje bohaterki wpływają na losy innych postaci oraz na zakończenie opowieści. Produkcja odznacza się szczegółową, ręcznie rysowaną grafiką, wzbogaconą prostymi animacjami.

PCPS4XONEANDiOSWP

Eventide: Słowiańska Baśń
Eventide: Słowiańska Baśń

Przygodowe 19 listopada 2015

Zainspirowana mitologią słowiańską gra przygodowa, należąca do popularnej kategorii ukryte obiekty. Produkcja jest efektem współpracy rodzimego studia The House of Fables ze specjalizującą się w tym gatunku ekipą Artifex Mundi. W grze wcielamy się w postać słynnej botaniczki, która na prośbę swojej babci przybywa do starego słowiańskiego skansenu z zadaniem uratowania cennej rośliny. Po dotarciu na miejsce okazuje się, że babcia bohaterki została porwana przez tajemniczego łotra Borutę, który pragnie zawładnąć światem, wykorzystując drzemiące w skansenie pradawne moce. Aby pokonać zło i ocalić babcię, protagonistka musi połączyć siły z zamieszkującymi to miejsce magicznymi istotami, wywodzącymi się ze słowiańskich mitów i legend. Eventide: Slavic Fable łączy elementy klasycznej przygodówki z zagadkami logicznymi i poszukiwaniem ukrytych przedmiotów. Całość odznacza się barwną, ręcznie rysowaną oprawą graficzną, utrzymaną na typowym dla gier Artifex Mundi, wysokim poziomie.

PCPS4XONEANDiOSWP