Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Seria NASCAR (Eutechnyx) - seria gier

NASCAR '15
NASCAR '15

Wyścigi 22 maja 2015

Kolejna odsłona popularnego za oceanem cyklu gier wyścigowych, tworzonych przez zespół Eutechnyx. Mocną stronę omawianego tytułu stanowi oficjalna licencja amerykańskiej Narodowej Organizacji Wyścigów Samochodów Seryjnych. To właśnie dzięki niej możemy stanąć do walki z prawdziwymi kierowcami, zasiadając za sterami autentycznych samochodów. Filarem produkcji jest tryb kariery, w którym jako początkujący kierowca walczymy o zdobycie tytułu mistrza Sprint Cup Series. Oprócz tego na sprawdzenie czekają szybkie wyścigi oraz zróżnicowane warianty rozgrywki wieloosobowej. Na tle konkurencji, NASCAR '15 wyróżnia specyficzna mechanika rozgrywki – zmagania toczone są na owalnych torach, a kluczem do zwycięstwa jest posiadanie nie tylko odpowiednio mocnego auta, lecz także znacznych umiejętności. W trakcie wyścigu musimy bowiem wykorzystywać tunele powietrza ciągnące się za jadącymi przed nami rywalami bądź opracować odpowiednią taktykę korzystania z pit stopów. Całości dopełnia realistyczny model jazdy oraz przyzwoita oprawa graficzna, na czele z dopracowanym systemem uszkodzeń.

PCX360PS3

NASCAR '14
NASCAR '14

Wyścigi 18 lutego 2014

Gra samochodowa oparta na licencji National Association for Stock Car Auto Racing. Podobnie jak poprzednie wydania serii, NASCAR 14 stworzyło studio Eutechnyx. W tej odsłonie cyklu wprowadzono nowość, jaką jest tryb Highlights. Pozwala on rozegrać najsłynniejsze wyścigi w warunkach wzorowanych na autentycznych zmaganiach.

PCX360PS3

NASCAR The Game: 2013
NASCAR The Game: 2013

Wyścigi 24 lipca 2013

Gra wyścigowa stworzona na licencji amerykańskiej organizacji NASCAR (National Association for Stock Car Auto Racing), umożliwiająca wcielenie się w młodego kierowcę, który pragnie zostać gwiazdą wyścigów Sprint Cup Series. W produkcji spotkamy wszystkich zawodników i drużyny z sezonu 2013.

PC

NASCAR The Game: Inside Line
NASCAR The Game: Inside Line

Wyścigi 6 listopada 2012

Druga gra traktująca o wyścigach serii NASCAR przygotowana przez brytyjskie studio Eutechnyx pod egidą koncernu Activision. Tytuł oferuje o wiele bardziej rozbudowane możliwości w stosunku do swojej poprzedniczki z 2011 roku.

X360PS3Wii

NASCAR 2011: The Game
NASCAR 2011: The Game

Wyścigi 29 marca 2011

Kolejne wydanie symulatora popularnej szczególnie w Stanach Zjednoczonych serii wyścigów. Jest to pierwsza od wielu lat gra z cyklu NASCAR, za którą nie jest odpowiedzialna firma Electronic Arts.

X360PS3Wii