Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Knights of Pen & Paper - seria gier

Galaxy of Pen & Paper
Galaxy of Pen & Paper

RPG 27 lipca 2017

Kolejna część serii humorystycznych RPG-ów, nad którymi pieczę sprawuje studio Behold. Galaxy of Pen & Paper symuluje sesje stołowych gier fabularnych, odtwarzając zachowania graczy i mistrza gry oraz wydarzenia toczące się w ramach rozgrywanych przez nich kampanii. W odróżnieniu od swoich poprzedników, tytuł stawia na klimaty science fiction – wirtualni gracze i prowadzone przez nich postacie przemierzają galaktykę, wykonują rozmaite zadania i toczą bitwy rozgrywane w systemie turowym. Na ich drodze stają nie tylko niewielkie grupy adwersarzy, lecz także całe eskadry statków kosmicznych. W toku przygody zarówno wirtualni gracze, jak i prowadzone przez nich postacie gromadzą punkty doświadczenia i awansują na kolejne poziomy, otrzymując dostęp do nowych umiejętności i ulepszeń statystyk. Nie brakuje również możliwości modyfikacji samych statków. Cechą charakterystyczną Galaxy of Pen & Paper jest kolorowa, oldskulowa oprawa graficzna, utrzymana w pixelartowej stylistyce.

PCPS4XONESwitchANDiOS

Knights of Pen & Paper 2
Knights of Pen & Paper 2

RPG 14 maja 2015

Oryginalna, komediowa gra RPG, opracowana przez studio Kyy Games. Gracze biorą udział w symulowanych sesjach stołowych gier fabularnych, przed których rozpoczęciem kreują nie tylko bohaterów zamieszkujących fantastyczną krainę, lecz także wcielających się w nich ludzi. Co ciekawe, w trakcie zabawy rozwijane są statystyki obu tych grup. Podobnie jak pierwsza gra z serii, produkcja utrzymana jest w humorystycznej atmosferze – pełno tutaj odniesień do popkultury, w tym książek, gier oraz filmów. Knights of Pen & Paper 2 wprowadza jednak szereg zmian i usprawnień – lista grywalnych ras została rozszerzona o elfy i krasnoludy, udany debiut zaliczyły również nowe klasy. Poprawki nie ominęły także systemu walki, inspirowanego stołową mechaniką d20, a układ lochów jest teraz generowany losowo. Całości dopełnia oprawa graficzna utrzymana w stylistyce retro, dla której źródło inspiracji stanowiły kultowe, 16-bitowe produkcje.

PCPS4XONESwitchANDiOS

Knights of Pen & Paper +1 Edition
Knights of Pen & Paper +1 Edition

RPG 30 października 2012

Knights of Pen & Paper +1 Edition to opracowana przez Behold Studios innowacyjna produkcja cRPG, która symuluje sesje stołowych gier fabularnych. Kierujemy zarówno postaciami bohaterów przebywających w świecie fantasy, jak i mistrzem gry.

PCPS4XONESwitchANDiOS