Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Seria Evil Genius - seria gier

Evil Genius 2: World Domination
Evil Genius 2: World Domination

Strategiczne czerwiec 2021

Kontynuacja RTS-a Evil Genius z 2004 roku. Odpowiedzialne za powstanie sequela studio Rebellion postawiło na sprawdzony schemat. W Evil Genius 2 gracz po raz kolejny wciela się w tytułowego typa spod ciemnej gwiazdy snującego złowieszcze plany. Fabuła, inspirowana klasykami szpiegowskiego kina akcji, po raz kolejny została doprawiona solidną dawką specyficznego humoru. Najważniejszym elementem rozgrywki jest rozbudowa supertajnej bazy – w trakcie zmagań wznosimy pomieszczenia o określonych funkcjach, jednocześnie odpierając ataki ze strony wymiaru sprawiedliwości; stróżów prawa eliminujemy, posyłając do boju pracujących dla nas przestępców, konstruując wymyślne pułapki oraz wyposażając swoich żołnierzy w nietypowy arsenał. Dopełnieniem tego wszystkiego jest dbanie o zaplecze technologiczne i finansowe – źródłem dochodu są przede wszystkim mniej lub bardziej skomplikowane misje rzucające nas w rozmaite zakątki świata. Opisywana produkcja jest pierwszym RTS-em działającym w oparciu o technologię Asura, opracowaną przez angielskich deweloperów.

PC

Evil Genius Online: The World Domination Simulation
Evil Genius Online: The World Domination Simulation

Strategiczne 18 lutego 2015

Przeglądarkowa strategia ekonomiczna free-to-play, należąca do serii zapoczątkowanej w 2004 roku na PC. Gracze wcielają się w rolę klasycznego arcyłotra, który pragnie stać się najbardziej niesławnym geniuszem zła. Evil Genius Online utrzymane jest w humorystycznej konwencji, z którą współgra karykaturalna oprawa graficzna. Zabawę zaczynamy jako początkujący kryminalista ze skromnymi środkami i wybujałymi ambicjami. Głównym zadaniem gracza jest rozbudowa podziemnej bazy. Poza konstruowaniem nowych pomieszczeń zajmujemy się rekrutowaniem i szkoleniem sługusów, którym następnie przydzielamy misje, pomagające nam przejąć kontrolę nad światem. Podwładni, tak jak my, nie grzeszą moralnością, więc posłuszeństwo musimy wymuszać strachem i przemocą. Podczas zabawy gracz musi także prowadzić badania nad nowymi niebezpiecznymi technologiami. Z tym wszystkim zintegrowany został aspekt społecznościowy, pozwalający na szpiegowanie innych użytkowników i sabotowanie ich przedsięwzięć.

ANDiOSWWW

Evil Genius: WMD
Evil Genius: WMD

Strategiczne 8 grudnia 2010

Przeznaczona dla użytkowników serwisu społecznościowego facebook uproszczona wersja gry Evil Genius, w której zadaniem graczy jest kierowanie poczynaniami tytułowego Geniusza Zła i zdominowanie całego świata.

WWW

Evil Genius
Evil Genius

Strategiczne 1 października 2004

Oryginalna gra strategiczno-symulacyjna utrzymana w charakterystycznym stylu thrillerów szpiegowskich z lat 60 i 70-tych XX wieku, w której mamy okazję stać się tytułowym „Geniuszem Zła”.

PC