Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Magicka - seria gier

Magicka 2
Magicka 2

RPG 26 maja 2015

Pełnoprawna kontynuacja osadzonego w realiach fantasy humorystycznego RPG akcji z 2011 roku. Za jej powstanie odpowiada szwedzkie studio Pieces Interactive, mające na swoim koncie m.in. jeden z dodatków do pierwszej części gry. Akcja tytułu toczy się w świecie Midgard, w którym niemal wszyscy magowie polegli w czasie wielkiej wojny. Ocaleli stanowią zaś oryginalną galerię szalonych i nieco zdziwaczałych osobowości, które muszą połączyć swe siły, aby stoczyć kolejną epicką walkę ze złem. Kontrolując jednego z magów, dysponujemy własnym wachlarzem czarów i mocą kontrolowania żywiołów, co pozwala nam tworzyć nowe niszczycielskie zaklęcia, które w nieco inny sposób wpływają na różnych przeciwników. W drugiej części gry wprowadzono też specjalne artefakty, pełniące rolę swoistych modyfikatorów rozgrywki, dzięki czemu każde podejście do danej misji może mieć nieco inny przebieg. Podobnie jak w pierwowzorze rozgrywka kładzie nacisk na zabawę w trybie kooperacji.

PCPS4

Magicka: Wizard Wars
Magicka: Wizard Wars

Akcji 28 kwietnia 2015

Sieciowa gra RPG należąca do popularnego gatunku Multiplayer Online Battle Arena. Tytuł stanowi poboczną produkcję w stosunku do popularnego cyklu gier fabularnych Magicka, a jego produkcją zajął się oddzielny zespół należący do wydawcy Paradox Interactive. Gra koncentruje się na rywalizacji PvP, toczonej przez dwie czteroosobowe grupy magów, których głównym orężem będą oczywiście zróżnicowane zaklęcia. Mechanika używania magii została zapożyczona z cyklu macierzystego i sprowadza się zarówno do używania pojedynczych czarów, jak i do łączenia ich w potężne magiczne kombinacje, które za jednym zamachem zapewnią nam i ochronę, i siłę ofensywną. Podczas starć musimy wykazać się szczególną ostrożnością, gdyż w ferworze walki bardzo łatwo jest uszkodzić naszych sojuszników. Zdobyte podczas meczów punkty doświadczenia wykorzystamy zaś do ulepszania zdolności naszych bohaterów.

PC

Magicka: Wizards of the Square Tablet
Magicka: Wizards of the Square Tablet

RPG 28 marca 2013

Osadzona w realiach fantasy gra z gatunku action-RPG, wyprodukowana przez studio Ludosity. Fabuła, stanowiąca prequel wydarzeń przedstawionych w Magicka, koncentruje się wokół zakapturzonych magów, którzy muszą stawić czoła złu gnębiącemu fantastyczną krainę.

PCANDiOS

Magicka
Magicka

RPG 25 stycznia 2011

Humorystyczny hack-and-slash, w którym wcielamy się w rolę młodych adeptów sztuki magicznej i bierzemy udział w krucjacie przeciwko złemu czarnoksiężnikowi. Walczymy tu przede wszystkim przy użyciu magicznych zaklęć i czarów. Dostęp do nich uzyskujemy nie tylko poprzez naukę, ale i łączenie różnych elementów i przedmiotów pozyskiwanych w miarę eksploracji świata.

PCX360PS3