Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Crown - seria gier

The Last Crown: Blackenrock
The Last Crown: Blackenrock

Przygodowe jeszcze nie ogłoszona

Kolejna odsłona serii gier przygodowych opowiadających o łowcach duchów. Za jej powstanie odpowiada niezależne studio Darkling Room, które ma również na koncie uznaną trylogię Dark Fall. The Last Crown: Blackenrock jest fabularnym spin-offem serii, w którym rozwinięto nie do końca wyjaśnioną zagadkę z The Lost Crown: A Ghosthunting Adventure; tym sposobem produkcja wstrzeliła się pomiędzy pierwszą a drugą część historii. Znany z poprzednich odsłon serii bohater, Nigel Danvers, postanawia zbadać źródło nawiedzających go wizji, w których przewija się nazwa Blackenrock. Wraz z partnerką Lucy Reubans powraca on do nadmorskiego miasteczka Saxton, uzbrojony w specjalistyczny sprzęt do wykrywania aktywności paranormalnej – urządzenia te stanową największą nowość w grze. The Last Crown: Blackenrock jest typową przygodówką point-and-click ukazaną w widoku FPP lub TPP. Podobnie jak poprzednie odsłony cyklu, gra wykorzystuje czarno-białą szatę graficzną – jedynie najważniejsze przedmioty oznaczono innymi kolorami.

PC

The First Crown
The First Crown

Przygodowe jeszcze nie ogłoszona

The First Crown to zaprojektowana przez Jonathana Boakesa i zespół Darkling Room gra przygodowa. Fabuła opowiada o śledztwie współczesnych łowców duchów, którzy w pracy wykorzystują szereg nowoczesnych gadżetów.

PC

The Last Crown: Midnight Horror
The Last Crown: Midnight Horror

Przygodowe 29 października 2015

Gra przygodowa utrzymana w klimacie horroru, stworzona przez studio Darkling Room, autorów zarówno poprzednich odsłon cyklu, jak i trylogii Dark Fall. The Last Crown: Midnight Horror ponownie pozwala nam wcielić się w badacza zjawisk nadprzyrodzonych o imieniu Nigel Danvers. Bohater zamierza spędzić Halloween, badając nawiedzony hotel w niewielkim portowym miasteczku. Fabuła The Last Crown: Midnight Horror czerpie inspiracje ze starych legend i wierzeń związanych z celtyckim świętem Samhain. Mimo że w grze występują postacie znane z poprzednich odsłon, to jednocześnie całość opracowano jako samodzielną produkcję, więc znajomość wcześniejszych części nie jest konieczna. Pod względem mechaniki The Last Crown: Midnight Horror to klasyczna gra przygodowa, więc zabawa polega głównie na eksplorowaniu lokacji, gromadzeniu przedmiotów oraz rozwiązywaniu zagadek. Część łamigłówek wymaga skorzystania z autentycznych gadżetów, którymi posługują się współcześni łowcy duchów, a inne opierają się na odtworzeniu starych pogańskich rytuałów. Last Crown: Midnight Horror wyróżnia się monochromatyczną stylistyką – przez większość czasu gra skąpana jest w czerni i bieli.

PC

The Last Crown: Haunting of Hallowed Isle
The Last Crown: Haunting of Hallowed Isle

Przygodowe 31 października 2013

The Last Crown: Haunting of Hallowed Isle to gra przygodowa z interfejsem point-n-click, w której wcielamy się w wyposażonych w masę nowoczesnych gadżetów łowców duchów. Całość opracowało niezależne studio Darkling Room pod wodzą Jonathana Boakesa.

PC

The Lost Crown: A Ghosthunting Adventure
The Lost Crown: A Ghosthunting Adventure

Przygodowe 4 marca 2008

Gra przygodowa autorstwa Darkling Studios. Inspiracją do jej stworzenia były dzieła autorów klasycznych powieści detektywistycznych i grozy, takich jak Charles Dickens, M.R.James, Arthur Conan Doyle czy E.F.Benson.

PC