Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Zumba Fitness - seria gier

Bazująca na popularnym reżimie treningowym seria gier rytmicznych, stworzona przez studio Pipeworks Software z myślą o użytkownikach konsol z kontrolerami ruchowymi (np. Wii Remote, Kinect, PlayStation Move).

Pierwsza gra z cyklu Zumba Fitness wydana została w 2010 roku. Tytuł dostępny w wersjach na konsole Nintendo Wii, PlayStation 3 oraz Xbox 360 osiągnął łączną sprzedaż na poziomie przekraczającym 9 milionów egzemplarzy. Zachęceni sukcesem twórcy przygotowali trzy kolejne odsłony – Zumba Fitness 2 oraz Zumba Fitness: Rush oraz Zumba Fitness: Core, które mimo relatywnie dobrych recenzji krytyków spotkały się ze zdecydowanie mniejszym zainteresowaniem ze strony graczy. Nowy rozdział w historii cyklu otwarła gra Zumba Fitness World Party, stanowiąca pomost pomiędzy platformami siódmej (Nintendo Wii, Xbox 360) i ośmej generacji (Wii U, Xbox One).

Seria Zumba Fitness opiera się na założeniach programu treningowego Zumba, opracowanego w latach 90. ubiegłego wieku przez kolumbijskiego choreografa - Alberto "Beto" Pereza. Łączy on elementy aerobiku oraz tańców latynoamerykańskich. Zadaniem graczy jest wykonywać proste ćwiczenia ruchowe w rytm popularnych przebojów muzycznych. Trenować można samodzielnie lub w towarzystwie innych osób.

Od strony technicznej seria Zumba Fitness bazuje na wykorzystaniu możliwości nowoczesnych kontrolerów ruchowych, które potrafią analizować ruch graczy w przestrzeni i na tej podstawie określać prawidłowość wykonywania poszczególnych ćwiczeń. Intensywność wysiłku można zazwyczaj dozować odpowiednio do wyznaczonych celów, a trenujący mają dostęp do rozbudowanego systemu statystyk.

Ważnym elementem gier z serii Zumba Fitness jest ścieżka dźwiękowa, na którą najczęściej składa się kilkadziesiąt przebojów muzyki pop i dance. Zazwyczaj gracze mogą wybierać spośród kilku wariantów wirtualnych scenerii, w jakich pokazywani są instruktorzy.

Zumba Kids
Zumba Kids

Zręcznościowe 19 listopada 2013

Kolejna odsłona jednej z najpopularniejszych gier tanecznych. Tym razem twórcy postanowili w całości skupić się na grze przeznaczonej dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Dzięki tej decyzji tytuł oferuje zabawę przy rytmach takich wykonawców jak Justin Bieber czy Willow Smith. Zabawa może odbywać się zarówno w samotności, jak i w multiplayrze.

X360Wii

Zumba Fitness World Party
Zumba Fitness World Party

Zręcznościowe 5 listopada 2013

Kolejna odsłona jednej z najpopularniejszych serii gier. Projekt ponownie wymaga od graczy wstania z foteli i wykonywania ćwiczeń, a także tańczenia przed ekranem telewizora. Jest to jednocześnie pierwsza odsłona cyklu, która zabiera żądnych ruchu śmiałków w różne zakątki całego globu.

XONEX360WiiWiiU

Zumba Fitness Core
Zumba Fitness Core

Zręcznościowe 16 października 2012

Zumba Fitness Core jest trzecią odsłoną bijącego rekordy popularności cyklu taneczno-zręcznościowych treningów fitness, rozwijanego przez studio Zoe Mode. Gracze mogą popracować nad kondycją fizyczną tańcząc w rytm przebojów muzyki pop i dance oraz żywiołowych melodii z różnych zakątków świata. Nad prawidłowością wykonywania poszczególnych ćwiczeń czuwają wirtualni trenerzy.

X360Wii

Zumba Fitness 2
Zumba Fitness 2

Towarzyskie 15 listopada 2011

Zumba Fitness 2 to kontynuacja cieszącej się olbrzymią popularnością wśród użytkowników konsoli Nintendo Wii gry muzycznej, która oferuje graczom trening fitness w rytmie popularnych tańców. W rolę wirtualnych trenerów wcielili się Beto, Tanya Beardsley oraz Gina Grant. Deweloperzy ze studia Zoë Mode zadbali o sporą dawkę nowych układów choreograficznych, aren i efektów specjalnych towarzyszących tańcom.

Wii

Zumba Fitness
Zumba Fitness

Zręcznościowe 18 listopada 2010

Zumba Fitness to stworzona przez ekipę deweloperską studia Pipeworks Software gra zręcznościowa, mająca za zadanie zachęcić graczy do aktywności ruchowej i wysiłku fizycznego. Użytkownicy konsoli mogą poprawić swoją kondycję uprawiając tytułową Zumbę, czyli opracowany przez Alberto "Beto" Pereza program ćwiczeń fitness połączonych z choreografią taneczną. Gra wykorzystuje możliwości techniczne kontrolera Kinect.

X360PS3Wii