Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Avernum - seria gier

Avernum 3: Ruined World
Avernum 3: Ruined World

RPG 31 stycznia 2018

Druga próba odświeżenia gry fabularnej Exile III: Ruined World z 1996 roku (pierwszą było Avernum 3 z 2002 roku). Avernum 3: Ruined World zabiera nas do świata fantasy stojącego na progu zagłady. Gracz kontroluje grupę śmiałków, którym po długiej walce z siłami złego Imperium w końcu udaje się wydostać z podziemnego więzienia. Na powierzchni okazuje się jednak, że ich świat został najechany przez potwory. Chcąc nie chcąc, muszą oni połączyć siły z dotychczasowym wrogiem, aby położyć kres zagrożeniu. Pod względem mechaniki Avernum 3: Ruined World to oldskulowa gra RPG z walką w systemie turowym. Gracz tworzy drużynę składającą się z czterech postaci. Na zwiedzenie czekają dziesiątki miast i podziemi, których losy zależą od poczynań gracza i ataków potworów. Avernum 3: Ruined World cechuje minimalistyczny styl graficzny z widokiem w rzucie izometrycznym.

PCiOS

Avernum 2: Crystal Souls
Avernum 2: Crystal Souls

RPG 14 stycznia 2015

Odświeżona wersja oldskulowej gry RPG od studia Spiderweb Software, kontynuującej wątki z Avernum: Escape from the Pit. Akcja produkcji rozgrywa się w tym samym uniwersum fantasy, a konkretnie rzecz ujmując w jej podziemiach, zamienionych w potężne więzienie przez rządzące światem Imperium. Gracz po raz kolejny staje na czele grupy więźniów, którzy w części pierwszej dokonali zamachu i zgładzili despotycznego przywódcę Imperium, Hawthorne’a. Teraz muszą oni odeprzeć kontratak „wiecznej potęgi”, mającej na celu odzyskać władzę nad Avernum i pozbyć się wszystkich buntowników. Gracz kieruje losami czteroosobowej grupy bohaterów i obserwuje wydarzenia z perspektywy izometrycznej. Biorąc udział w turowych starciach, zdobywa doświadczenie, rozwijając cechy i umiejętności kontrolowanych postaci. Bitwy charakteryzują się dużą złożonością, pozwalając na korzystanie z magii (ponad 60 czarów i setki artefaktów) oraz zaawansowanych taktyk . W trakcie eksploracji gracz odwiedza ponad setkę zróżnicowanych lokacji. W sumie gra zapewnia około 40 godzin rozrywki, a do zwycięstwa nad Imperium prowadzą trzy niezależne ścieżki. W odświeżonej wersji twórcy skupili się przede wszystkim na poprawieniu oprawy graficznej.

PCiOS

Avernum: Escape from the Pit
Avernum: Escape from the Pit

RPG 15 marca 2012

Remake staroszkolnego izometrycznego RPG. Akcja toczy się w podziemnym królestwie, będącym w rzeczywistości olbrzymim więzieniem. Zabawę zaczynamy od stworzenia czteroosobowej drużyny bohaterów, a następnie wyruszamy w świat szukać przygód. System walki oparto na turach.

PCANDiOS

Avernum 6
Avernum 6

RPG 25 lutego 2010

Finalna odsłona drugiej trylogii Avernum, wieńcząca zapoczątkowaną w 2000 roku serię studia Spiderweb Software. W tej części gry zmagamy się z problemem zatrutych grzybów, stanowiących główne pożywienie mieszkańców tytułowej krainy, a także nowym przeciwnikiem, który atakuje podziemną społeczność.

PCiOS

Avernum 5
Avernum 5

RPG 18 lutego 2008

Piąta część klasycznej gry role-playing, stawiającej na złożoność świata gry, a nie efektowną grafikę. Wcielamy się w postać żołnierza Imperium, wyruszającego na poszukiwania najemnika, który próbował zamordować Cesarzową.

PC

Avernum 4
Avernum 4

RPG 2 marca 2006

Czwarta odsłona, nieco niszowej i zdecydowanie dedykowanej hardcore’owym miłośnikom cRPG, serii Avernum, opracowywanej przez studio Spiderweb Software.

PC

Avernum 3
Avernum 3

RPG 19 września 2002

Trzecia część sagi rozbudowanych gier RPG stworzonych przez studio Spiderweb. W grze poznajemy dalsze losy uniwersum, w którym doszło do zwycięstwa rebelii na siłami Imperium. Wcielamy się w postać zwiadowcy, wyruszającego w podróż mającą na celu zbadanie nowego świata. Produkcja zaskakuje swoją obszernością geograficzną i dużą liczbą zadań oraz innych atrakcji.

PC

Avernum 2
Avernum 2

RPG 29 marca 2001

Sequel cRPG-owego hitu Avernum. Gracze kierując drużyną czterech śmiałków wyruszają w fantastyczną wyprawę celem uratowana podziemi przed niosącymi zagładę wojskami Imperium.

PC

Avernum
Avernum

RPG 9 czerwca 2000

Avernum to klasyczny przedstawiciel gatunku cRPG, podróżujemy po wielkim świecie drużyną składają się z czterech bohaterów, a naszym celem jest obalenie tyranii wielkiego Imperium. Czeka nas tu wiele walki, eksploracja nieznanych terenów i oczywiście masa questów.

PC