Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Seria Geometry Wars - seria gier

Geometry Wars 3: Dimensions Evolved
Geometry Wars 3: Dimensions Evolved

Zręcznościowe 25 listopada 2014

Zręcznościowa strzelanina zakorzeniona w stylistyce retro – tak w zakresie wyglądu, jak i mechaniki rozgrywki. Grę stworzyło studio Lucid Games, które zostało powołane do życia przez byłych członków zespołu Bizzare Creations, czyli autorów dwóch pierwszych odsłon serii. Produkcję wyróżnia fakt, że starcia z przeciwnikami – utrzymane w dynamicznym, bardzo arcade’owym stylu znanym miłośnikom cyklu – odbywają się na powierzchni trójwymiarowych brył, w efekcie czego charakteryzuje je spora nieprzewidywalność. W trakcie bitew gracz korzysta z pomocy dronów i umiejętności specjalnych (m.in. naprowadzanie, czarna dziura), przydatnych zwłaszcza podczas wymagających pojedynków z bossami. Twórcy przygotowali obszerną kampanię solową oraz tryby arcade (np. Pacifism, King, Claustrophobia), które w edycji Evolved wzbogacono o dodatkowe mapy. Poziomów czekających na zaliczenie jest tu łącznie ponad 100. Dopełnieniem bogatej zawartości jest opcja zabawy wieloosobowej, dopuszczająca możliwość kooperacji oraz rywalizacji z innymi graczami.

PCPS4XONEX360PS3ANDiOSPSV

Geometry Wars: Retro Evolved 2
Geometry Wars: Retro Evolved 2

Zręcznościowe 30 lipca 2008

Kontynuacja popularnej strzelaniny. Przejmujemy kontrolę nad niewielkim statkiem kosmicznym. Zajmujemy się niszczeniem statków wroga, przypominających różne figury geometryczne.

X360

Geometry Wars: Retro Evolved
Geometry Wars: Retro Evolved

Zręcznościowe 22 listopada 2005

Nieskomplikowana strzelanina, stworzona przez studio Bizarre Creations. Co ciekawe, niegdyś była ona dostępna wyłącznie jako dodatek do gry Project Gotham Racing 3. Jej popularność sprawiła jednak, że można ją nabyć jako oddzielną pozycję.

PCX360