Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS
Cocoon
Cocoon
Cocoon Game Box

Najciekawsze materiały do: Cocoon

„Jest piękna i warta zapamiętania”, Cocoon to kolejna świetna gra twórcy Limbo i Inside [Aktualizacja]
„Jest piękna i warta zapamiętania”, Cocoon to kolejna świetna gra twórcy Limbo i Inside [Aktualizacja]

wiadomość29 września 2023

Dzisiaj zadebiutuje Cocoon, czyli nowa gra głównego projektanta Limbo i Inside. Pierwsze recenzje są bardzo pozytywne.

Nowości na Steam. Obfity tydzień dla fanów cyberpunka i wirtualnego rolnictwa
Nowości na Steam. Obfity tydzień dla fanów cyberpunka i wirtualnego rolnictwa

wiadomość25 września 2023

W tym tygodniu na Steamie zadebiutują takie produkcje, jak Cyberpunk 2077: Phantom Liberty, EA Sports FC 24, Fortune's Run, Cocoon, Relic Hunters Legend, Harvest Moon: The Winds of Anthos, Mineko's Night Market czy El Paso, Elsewhere.

Nowa, oryginalna gra projektanta Limbo oraz Inside z datą premiery
Nowa, oryginalna gra projektanta Limbo oraz Inside z datą premiery

wiadomość4 lipca 2023

Poznaliśmy datę premiery gry Cocoon, czyli nowego dzieła Jeppe Carlsena – głównego projektanta rozgrywki w Limbo oraz Inside. Ponadto doczekaliśmy się klimatycznego zwiastuna tej produkcji.

Gry 2023 - aktualna lista najlepszych tytułów tego roku
Gry 2023 - aktualna lista najlepszych tytułów tego roku

artykuł4 grudnia 2023

Jakie są obecnie najlepsze gry, które ukazały się w tym roku? W co warto zagrać, kupić, nie czekając na przeceny? Oto nasza lista najciekawszych produkcji 2023.

PC
XSX
XONE
Switch
PS4
PS5
Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
31.10.2023 16:49
GeDo
71
Konsul
7.0

Niezła gra z fajnym klimatem prawie w całosci nastawiona na łamigłówki i okazjonalne walki z bossami.Niektóre mocno wymagające.Około 2 godziny zajmuje jej ukonczenie.Limbo i Inside czyli poprzednie gry Jeppe Carlsena podeszły mi duzo bardziej.

08.01.2024 22:34
Rewo
odpowiedz
Rewo
125
Generał
7.5

W przeciwieństwie do Inside i Limbo tutaj mamy do czynienia z typową grą logiczną z lekkimi elementami zręcznościowymi, a mniej typowo platformowych momentów. Niby spoko, ale nic nie urywa. Główna mechanika zabawy z kulkami dopiero w drugiej połowie nabiera jako takich rumieńców, natomiast znaczną większość zagadek przechodziłem z marszu, przez co też długość gry też raczej niska była w moim przypadku, nie więcej niż 3h, ale też ciężko mi powiedzieć dokładnie, bo w tym czasie z 10 razy wywaliło mnie do pulpitu (czytałem, że dla paru starszych serii kart to się zdarza), a czekpointy też dość słabo rozmieszczone były, więc przynajmniej pół h zmarnowałem z tego czasu. Projekty lokacji i postaci też są z jednej strony nieźle zaprojektowane, ale z drugiej strony rażą plastikowością Unity, dużo ciekawszych projektów widziałem na tym silniku. Fabuła jakaś tam niby jest w tle, ale nic angażującego się nie dzieje. Spory plus za emergentność rozgrywki i brak jakiegokolwiek UI, łatwiej poczuć dzięki temu flow, przynajmniej dopóki nie wywali do pulpitu (hehe).

Może 10 lat temu wzbudzałoby większy entuzjazm, ale w 2023 to tylko solidna produkcja, raczej niezapadająca w pamięć na dłużej.