Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Najciekawsze materiały do: Rise to Ruins

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
01.12.2018 04:27
jnktrine
2
Junior

Gra ma duży potencjał. Bardzo fajny silnik graficzny, płynne zoomowanie, ciekawie wyglądające światła, efekty cząsteczkowe. Pomimo wyglądu retro przyjemnie i płynnie się w to gra.

Całkiem fajna mechanika. Trochę jakby w większej skali Rimworld - podobny schemat rozbudowy osady, ale bez mikrozarządzania. Dość szybko kierujemy tu wioską z kilkudziesięcioma mieszkańcami, których przypisujemy do różnych prac. Widzę w tym mega potencjał na taką krzyżówkę base buildera z RTS-em i rougelike. Każdej kolejnej nocy potworów rodzi się coraz więcej, dlatego rozbudowa naszej kolonii to nieustanny "wyścig zbrojeń" z rosnącym w siłę złem.

Klimat - hmm, nic twórczego, ale dzięki temu łatwo załapać zależności. Świat średniowiecza, z niewielką domieszką magii. Kamienie, drewno, żelazo, kryształy, miecze, łuki i golemy, odpieranie hord zombie, duchów i innych potworów - taki klimat.

Za najsłabszą stronę gry uważam w tej chwili mechanikę walki, a w zasadzie budowy umocnień obronnych. Niestety, w tym aspekcie póki co gra to typowy Tower Defence - wytyczamy murem ścieżkę, wzdłuż której ustawiamy coraz więcej wieżyczek, żeby wytłuc potwory zanim rozwalą nam bramę:-/ Hmm, ja wolę mechanizmy jak z Factorio czy There Are Billions, gdzie jednak trzeba było przemyśleć cały system fortyfikacji, a nie tylko opierać się na wieżach. Ale mimo to zabawa jest.

Polecam, na steamie za paręnaście złotych na przecenie, pozdrawiam, jnktrine.

19.05.2019 06:13
odpowiedz
gro_oby
205
Senator

Ktoś coś więcej o tej grze?

14.10.2019 21:00
👍
odpowiedz
dannyboi
37
Konsul

GOL - Dziś premiera Pełnej wersji na STEAM.
Dodano język polski.

post wyedytowany przez dannyboi 2019-10-14 21:01:43