Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS
Old Man's Journey Game Box

Old Man's Journey

Gra Przygodowa Broken Rules

Data premiery gry: 18 maja 2017

Niecodzienna gra przygodowa, opracowana przez niezależne studio Broken Rules. Głównym bohaterem gry jest brodaty starzec, który udaje się w tytułową podróż celem spotkania z najbliższymi. Opowieść jest snuta wyłącznie za pośrednictwem obrazów, a w trakcie zabawy gracz poznaje najważniejsze momenty z życia protagonisty. W Old Man's Journey eksplorujemy zróżnicowane krainy – nasz podopieczny trafia zarówno do niewielkich miasteczek, jak i w doliny rzek, czy choćby na szczyty gór. Pomimo że całość zrealizowano w dwóch wymiarach, lokacje mają element trzeciego wymiaru – bohater może dostać się w głąb odwiedzanych miejsc, jednak wcześniej należy rozwiązać jedną z nietypowych, mniej lub bardziej skomplikowanych zagadek opartych na zmianie topografii terenu. Przykładowo, stworzenie wzniesienia może zaowocować powstaniem mostu, z kolei wykonanie doliny może odsłonić niedostępny w inny sposób fragment danej lokacji. To właśnie w ten sposób pozbywamy się rozmaitych przeszkód i pułapek czyhających na prowadzonego staruszka. Wszystko to charakteryzuje się przyjemną dla oka oprawą graficzną, przywodzącą na myśl ilustracje z książek dla dzieci. Całości dopełnia melancholijna, instrumentalna muzyka.

Więcej informacji o: Old Man's Journeyprzygodowe2Delementy logiczneindie .

Old Man's Journey - zwiastun rozgrywki #1

Old Man's Journey - zwiastun rozgrywki #1 [0:40]

Zwiastun niezależnej przygodówki Old Man's Journey od studia Broken Rules. W tej urokliwej grze wcielamy się w brodatego starca, który udaje się w podróż celem spotkania z najbliższymi.

Wakacje bez peceta? Podpowiadamy w co warto zagrać na smartfonie
Wakacje bez peceta? Podpowiadamy w co warto zagrać na smartfonie

artykuł10 lipca 2017

20 gier i jeden bonusowy temat – taką paczkę przygotowaliśmy z myślą o tych z Was, którzy na wakacjach chcieliby pograć, ale nie mają na czym. Wybraliśmy najciekawsze mobilne produkcje, dbając o to, żeby dla każdego znalazło się coś miłego.

PC
AND
iOS

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
13.06.2017 23:43
Butryk89
83
Pretorianin
6.0

1,5 godzinne klikadło z niezbyt trudnymi zagadkami, z paroma obrazkami pokazującymi życie staruszka z przewidywalnym finałem.

17.11.2017 18:38
odpowiedz
drenz
43
Generał

@Butryk89 - A miałem to kupować na promocji, ale dzięki twojej krótkiej opinii uniknąłem nietrafionego zakupu. Jak jest to niczym nie wyróżniająca się gra, w dodatku tak strasznie trudna to poczekam aż trafi do jakiejś paczki.

post wyedytowany przez drenz 2017-11-17 19:06:30