Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Opinie i oceny gry Chocobo's Mystery Dungeon: Every Buddy!

To strona z ocenami gry Chocobo's Mystery Dungeon: Every Buddy!. Główna ocena gry to średnia ważona ocen użytkowników, recenzenta GRYOnline.pl oraz ekspertów, którymi są nasi redaktorzy. Ocena użytkowników to średnia not wystawionych przez naszych czytelników grze na konkretnej platformie. Jeżeli dany tytuł posiada w serwisie recenzję z oceną, to w tym miejscu znajduje się wystawiona przez nas nota i ewentualna rekomendacja. Jeżeli gra nie miała jeszcze premiery, użytkownicy mogą wyrazić swoje oczekiwania w stosunku do niej. Nie wpływają one na ocenę gry po premierze. Oceny i oczekiwania są wyrażane w skali 10-punktowej. Gra jest dostępna na platformie PS4 Switch.

Jak oceniamy gry, oceny redakcji, ocen czytelników?

PS4
Switch

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
28.03.2019 04:04
KitsuneFM
8
Legionista

Dopowiem i poprawię parę rzeczy.

Pierwsza, to bardziej techniczna rzecz. Raczej nie odmieniamy chocobo na chocoba. Źle to wygląda i brzmi :)

No i nie jest to kontynuacja Final Fantasy Fables: Chocobo’s Dungeon, tylko remake/port na Nintendo Switch i PS4 tej gry z DS'a.

Oryginalne gry, Chocobo's Mystery Dungeon i Mystery Dugneon 2 wyszły na PSX miliony lat temu. Potem powstawały jakieś inne gry, ale o ile mi wiadomo, Mystery Dungeon były tylko te dwie, trzecia i teraz ta, która jest tej trzeciej remake'iem.

No i trzeba dodać, że to jest dużo lepsza seria niż Final Fantasy. Niby spin-off, a gra ciekawsza.

Izometryczny jRPG rogalik. Innymi słowy gra z gatunku Mystery Dungeon. Myślę, że tak powinno się ten gatunek nazywać. Bo to jest specyficzny typ RPG-rogalika, który ma swoje korzenie w daaaawnych grach. Pierwsza gra, którą inspirowało się potem m.in. Chocobo czy Pokemon to właśnie... Mystery Dungeon. Po prostu. To coś jak metroidvania dzisiaj.

A właśnie, no i to jest real time turn based strategy. Ja to zawsze tak nazywałem. Poruszasz się na mapie w czasie rzeczywistym, ale dopóki się nie ruszysz, to tak jak w SUPERHOT, wszystko pozostałe także stoi w miejscu. Jest to turówka, prawda, ale zupełnie inna niż takie Final Fantasy chociaż, gdzie mamy osobny ekran do walk. Tutaj wszystko odbywa się na tej samej mapie, tam gdzie chodzimy, tam też walczymy.

Kolejna gra, którą trzeba mieć. Polecam też zapoznać się z Chocobo's Mystery Dugneon 2 każdemu. Każdemu, bez wyjątku. Nie ważne czy lubisz jrpg, czy nie. ja wręcz nienawidzę, ale przy Chocobo bawiłem się świetnie. Dlaczego 2? No bo jedynka nie wyszła po angielsku. Mam nadzieję, że zrobią remake oryginalnych dwóch części, bo te gry, a przynajmniej dwójka, byłą cudna.

EDIT: Zapomniałbym dodać. Warto dodać, że sama postać/rasa chocobo została zainspirowana ptakiem z reklamy słodyczy. Jednym z produktów był Chocobo no Chocoball. Nie dość, że ten ptak miał identyczne odgłosowe "catchphrase" kweh, to jeszcze słodycze nazywały się dokładnie jak postać, którą zainspirowały.

post wyedytowany przez KitsuneFM 2019-03-28 04:09:12