Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

DLC i dodatki do gry RIFT (PC)

PC
RIFT: Prophecy of Ahnket
RIFT: Prophecy of Ahnket

dodatek do gry16 listopada 2016

Drugie płatne rozszerzenie do MMORPG-a pod tytułem RIFT, stworzone przez studio Trion Worlds i wymagające do działania podstawowej wersji gry. Opowiedziana w nim historia rozpoczyna się w momencie, kiedy nad krainą Telara pojawia się kometa Ahnket. Ta okazuje się konstrukcją niosącą nowe zagrożenie dla świata, zatem Strażnikom (Guardians) i Buntownikom (Defiants) nie pozostaje nic innego, jak zjednoczyć się w obliczu nadciągającego niebezpieczeństwa. RIFT: Starfall Prophecy zawiera pięć nowych lokacji, dwa nowe podziemia oraz zupełnie nowy rajd. Dodatkową atrakcję stanowi specjalny wariant rozgrywki, zwany Oblężeniem Fortecy (Fortress Siege), składający się z bitew o niespotykanej dotąd skali. Ponadto, w add-onie zaimplementowano system Personal Loot, czuwający nad tym, by losowane przez grę przedmioty odpowiadały klasie prowadzonej przez nas postaci, a także możliwość ulepszania posiadanego uzbrojenia. W starciach z nowymi rodzajami oponentów nieodzowne okazuje się wykorzystanie pradawnych, opatrzonych unikatowymi cechami artefaktów oraz potężniejszych zdolności bojowych, wprowadzonych dzięki podniesieniu limitu doświadczenia do 70. poziomu.

RIFT: Storm Legion
RIFT: Storm Legion

dodatek do gry13 listopada 2012

Pierwsze rozszerzenie do gry typu MMORPG pod tytułem RIFT, stworzone przez zespół Trion Worlds. Dodatek wymaga do zabawy podstawowej wersji gry, a opowiedziana w nim historia koncentruje się na Królowej Burz – Crucii, której celem jest podbój fantastycznej krainy Telara. Na RIFT: Storm Legion składają się dwa rozległe kontynenty: w trakcie eksploracji ponurego Dusken gracz ma okazję poznać przeszłość znanego z oryginalnego RIFT Niszczyciela Regulosa, z kolei w Brevane znajduje się Wieczne Miasto – kolebka cywilizacji Telaran. Oprócz tego, add-on wnosi szereg nowych lokacji, całą gamę zadań fabularnych i misji pobocznych, możliwość rozwoju postaci do 60 poziomu doświadczenia, a także nowe wydarzenia, wśród których prym wiodą starcia z gigantycznym monstrum, zwanym Kolosem. DLC pozwala również na zajmowanie budynków i lokacji w obrębie tak zwanych prywatnych wymiarów.