Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

DLC i dodatki do gry Tomb Raider: Underworld (X360)

Dodatki do Tomb Raider: Underworld

Tomb Raider: Underworld - Beneath the Ashes
Tomb Raider: Underworld - Beneath the Ashes

dodatek do gry24 lutego 2009

Dodatek DLC do Tomb Raider: Underworld, należącej do jednej z najbardziej znanych serii gier zręcznościowych w historii. Beneath the Ashes przedstawia nieznany wcześniej epizod przygód Lary Croft. Tym razem słynna pani archeolog odkrywa przejście do podziemnych korytarzy, mieszczących się pod jej zrujnowaną posiadłością. W składającym się z krypt oraz jaskiń kompleksie ojciec bohaterki ukrył artefakt, umożliwiający przywoływanie i kontrolowanie nieumarłych istot. Zgodnie z tym, do czego przyzwyczaił nas cykl, podziemia są pełne skarbów do odnalezienia, potworów do pokonania i pułapek do uniknięcia. Głównym daniem są jednak zagadki logiczno-zręcznościowe oraz eksploracja; walka jest sporadyczna. Lara pokonuje przeszkody terenowe nie tylko wspinając się i skacząc, lecz także pomagając sobie różnymi gadżetami, m.in. linką z hakiem. Rozszerzenie oferuje 3-6 godzin zabawy, a oprócz tego zawiera kilka unikalnych strojów dla bohaterki.

DLC do Tomb Raider: Underworld

Lara’s Shadow

DLC10 marca 2009

W DLC wcielamy się w sobowtóra Lary, niejaką Doppelganger. Charakteryzuje się ona niesamowitą siłą i zwinnością, dzięki czemu będąc prześladowczynią Lary jest dodatkowo w stanie podejmować walkę z bestiami z piekła rodem. Dodatek wyróżnia się wyjątkowo mrocznym, jak na serię Tomb Raider, klimatem.