Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

DLC i dodatki do gry ARK: Survival Evolved (PC)

Dodatki do ARK: Survival Evolved

ARK: Genesis
ARK: Genesis

dodatek do gry25 lutego 2020

Czwarte duże rozszerzenie do sandboksowej gry survivalowej ARK: Survival Evolved. Genesis wprowadza nowe biomy, takie jak ocean i górskie szczyty. Dodatkowo gracze mogą natrafić na nieznane wcześniej formy życia.

ARK: Extinction
ARK: Extinction

dodatek do gry6 listopada 2018

Extinction to opracowane z myślą o pecetach trzecie duże rozszerzenie do ARK: Survival, czyli nastawionej na sieciowe rozgrywki gry survivalowej. DLC przenosi nas na Ziemię, gdzie możemy zwiedzać ruiny ludzkiej cywilizacji i walczyć z gigantycznymi bestiami znanymi jako Tytani. Nie zabrakło także nowych gatunków dinozaurów oraz niedostępnych wcześniej przedmiotów.

ARK: Aberration
ARK: Aberration

dodatek do gry12 grudnia 2017

ARK: Aberration to niesamodzielny dodatek do ARK: Survival Evolved opracowany przez Studio Wildcard. Fundamentalne mechanizmy rozgrywki nie uległy zmianie. Ponownie dostajemy więc wieloosobową grę akcji, która łączy elementy sandboksa i survivalu. Rozszerzenie koncentruje się na zaoferowaniu nowej zawartości. DLC pozwala zwiedzić nieznaną wcześniej arkę, z terenami przesyconymi niebezpiecznym promieniowaniem oraz rozległymi sekcjami podziemnymi. Zamieszkują ją zmutowane zwierzęta, w tym człekokształtna rasa potworów znanych jako Nameless. Mocno rozbudowano także listę przedmiotów, dodając m.in. sprzęt do wspinaczki, kombinezony do szybowania typu wingsuit, linki do zjeżdżania czy kolejne surowce do craftingu i konstruowania budynków. Nie zabrakło również sporego zestawu dodatkowych wyzwań, a zabawę urozmaicają zagrożenia takie jak trzęsienia ziemi, wycieki gazu oraz strefy radioaktywne.

ARK: Scorched Earth
ARK: Scorched Earth

dodatek do gry1 września 2016

Pierwsze duże rozszerzenie do nastawionej na survival gry ARK: Survival Evolved. Za jego stworzenie odpowiada znany z pierwowzoru zespół Studio Wildcard, który zabiera graczy w podróż do zupełnie nowej krainy. Na chętnych czekają tutaj zróżnicowane, spalone słońcem lokacje, takie jak piaszczyste wydmy, górskie szczyty, kaniony, ziemia niczyja, oaza czy wreszcie pustynia. Każde z miejsc może pochwalić się charakterystycznym dla siebie ekosystemem, a podróżowanie po nich urozmaica nie tylko możliwość tworzenia karawan, lecz także latanie na grzbiecie wiwerny. Dodatek rozbudowuje także system craftingu, pozwalając na tworzenie bumerangów czy choćby pił łańcuchowych, a także rzeczy niezbędnych do przetrwania w niegościnnym środowisku, na czele z namiotami i studniami. W ARK: Scorched Earth pojawiają się również nowe niebezpieczeństwa pokroju burz piaskowych, a zbyt długie przebywanie na słońcu grozi udarem. Rozszerzenie wymaga do działania podstawowej wersji gry — dzięki temu jednak możliwe jest przeniesienie wytresowanych zwierząt oraz posiadanego ekwipunku i budynków do środowiska ARK: Survival Evolved.

DLC do ARK: Survival Evolved

Fjordur

cena: za darmo

DLC12 czerwca 2022

DLC utrzymane w klimatach nordyckich. Oferuje ono m.in. nowy świat złożony czterech wysp (Vardiland, Vannaland, Bolbjord i Balheimr) oraz mitycznych królestw (Jotunheim, Vanaheim i Asgard), cztery niespotykane wcześniej typy stworzeń (Andrewsarchus, Desmodus, Fjordhawk i Fenrir), potężnych światowych bossów przyzywanych mocą run, ponad 25 niebezpiecznych jaskiń i klimatyczne przedmioty pokroju młota Mjolnir.

Lost Island

cena: za darmo

DLC14 grudnia 2021

DLC oferujące nową mapę o wielkości 150 kilometrów kwadratowych, zawierającą szereg różnych biomów oraz trzy niespotykane wcześniej stworzenia (Amargazaur, Sinomacrops i Dinopithecus).

Crystal Isles

cena: za darmo

DLC11 czerwca 2020

DLC oferujące mapę o wielkości 150 kilometrów kwadratowych, stanowiącą odświeżoną wersję klasycznego świata obecnego w tytule. Znajdziemy w nim m.in. pełną cennych skarbów Wyspę Eldritcha, szereg interesujących biomów, trzy rodzaje kryształowych typów wiwern, nową niestandardową arenę bossów, i niespotykanego wcześniej dinozaura (Tropeognathus).

Valguero

cena: za darmo

DLC18 czerwca 2019

DLC oferujące nową mapę o wielkości 63 kilometrów kwadratowych, zawierającą osiem różnych biomów, a także jaskinie i ruiny otwarte na eksplorację. Ponadto dodaje ono niespotykany wcześniej typ stworzenia (Deinonychus) i arenę bossów, na której gracze mogą zmierzyć się z potężnymi przeciwnikami.

Ragnarok

cena: za darmo

DLC12 czerwca 2017

DLC oferujące nową mapę o wielkości 144 kilometrów kwadratowych, zawierającą różne biomy, a także jaskinie i ruiny otwarte na eksplorację. Ponadto dodaje ono niespotykane wcześniej typ stworzeń, aktywny wulkan dostarczający masę zasobów podczas erupcji itp

Primitive+

cena: za darmo

DLC28 lipca 2016

DLC skupiające się na realistycznym odtworzeniu tego, co ludzie mogliby realistycznie stworzyć, korzystając z prymitywnej technologii i zasobów. Rozszerzenie wprowadza do gry m.in. ponad 100 struktur, nowy system pułapek, 11 unikalnych broni, zaawansowany system rolnictwa, ponad 60 przepisów kulinarnych czy ulepszony system odgrywania ról.

The Center

cena: za darmo

DLC17 czerwca 2016

DLC oferujące nową mapę o wielkości 70 kilometrów kwadratowych, zawierającą szereg różnych biomów, w tym ogromny, podziemny świat pełen rzek lawy i unoszącą się w powietrzu wyspę. Nie brakuje na niej również szeregu jaskiń i ruiny czekających na odkrycie, a także potężnych bossów.