Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Marvel's Avengers - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
Marvel's Avengers - poradnik do gry

Marvel's Avengers - poradnik do gry

Hulk SMASH Marvel's Avengers poradnik i solucja to najlepsze porady na start i jak pokonać bossów, znajdźki, multiplayer, wymagania sprzętowe, zasoby, najlepsze buildy i rozwój postaci, wyposażenie i wskazówki jak szybko zdobywać doświadczenie.

Ostatnia aktualizacja: 14 września 2020

Niniejszy poradnik i solucja do gry Marvel's Avengers jest wielkim kompendium wiedzy na temat produkcji stworzonej przez studia Crystal Dynamics i Eidos Montreal. Szczegółowe informacje oraz porady zawarte w naszym poradniku pozwolą Ci ukończyć wszystkie główne i poboczne misje oraz zbadać rozległy świat Marvel's Avengers w 100%. Pomożemy Ci również odpowiednio rozwinąć umiejętności bohaterów, odkryć wszelkie sekrety gry oraz zdobyć wszystkie trofea.

Pierwszym dużym rozdziałem tego poradnika jest swego rodzaju przewodnik po podstawach gry Marvel's Avengers. Rozdział ten otwiera strona z przydatnymi poradami na start z którymi powinni zaznajomić się wszyscy początkujący Gracze. Na kolejnych stronach tego rozdziału poruszamy tak istotne kwestie, jak m.in. zasoby, waluty, frakcje, rodzaje misji, a także opisujemy wszystkich przeciwników, których napotkasz na swojej drodze.

Kolejny duży rozdział tego poradnika został poświęcony rozwojowi postaci. Na poszczególnych stronach podpowiadamy jak szybko zdobywać punkty doświadczenia, czym jest poziom mocy i jak go zwiększać, czym są atrybuty i oceny bojowe, a także do czego służą karty wyzwań. Doradzamy także, jakie są najlepsze zdolności dla poszczególnych bohaterów oraz w jakiej kolejności rozdawać punkty umiejętności. W osobnym rozdziale opisaliśmy również wyposażenie Avengerów i wszystkie istotne kwestie z nim związane jak np. podział jakościowy przedmiotów, ich atuty i atrybuty, a także podpowiadamy w jaki sposób wzmocnić przedmioty, jak szukać lepszej klasy wyposażenia i w jaki sposób farmić przedmioty legendarne.

W naszym poradniku znalazło się także miejsce dla przewodnika trofeowego w którym opisaliśmy wszystkie trofea dostępne w grze oraz metody ich odblokowania. W rozdziale FAQ odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania związane z grą Marvel's Avengers np. jak zdobywać klucze DNA i co one otwierają, a także w jaki sposób odblokować wszystkich bohaterów zarówno w trybie kampanii jak i w rozgrywce multiplayer.

W osobnym rozdziale znajdziesz oczywiście szczegółowy opis przejścia gry Marvel's Avengers. Nasza solucja została podzielona na miejsca w których toczy się akcja kampanii fabularnej oraz na poszczególne misje główne. Jeśli w danej misji fabularnej znajdują się cele poboczne za które można uzyskać dodatkowe przedmioty oczywiście znajdziesz w jej opisie stosowną informację. W opisach przejścia poszczególnych zadań znajdziesz wskazówki, jak zaliczyć główne cele misji, jak radzić sobie z napotkanymi przeciwnikami, gdzie szukać ukrytych przejść i skrzyń, a także jak pokonywać bossów.

Niniejszy poradnik zamykają strony o sterowaniu na wszystkie platformy i wymaganiach sprzętowych dzięki czemu dowiesz się, czy dysponujesz komputerem spełniającym wymagania gry Marvel's Avengers, a także znajdziesz odpowiedź na pytanie czy komfortowo pograsz na zwykłych wersjach konsol PS4 i Xbox One. Na osobnej stronie wyszczególniliśmy i wyjaśniliśmy także wszystkie opcje graficzne dostępne w wersji PC.

Szybkie porady na start

Zanim rozpoczniesz swoją przygodę w grze Marvel's Avengers warto poznać główne tipy, które ułatwią Ci rozgrywkę, a także przyczynią się do lepszego opanowania zdolności postaci i zdobywania lepszej klasy uzbrojenia. Porady skierowane są przede wszystkim do nowych Graczy.

 1. Słuchaj porad Jarvisa - w trakcie wykonywania misji drużynie Avengersów cały czas towarzyszy Jarvis, który udziela im cennych wskazówek, jak np. w którym miejscu znajduje się główny cel misji, gdzie można znaleźć skrzynie z dodatkowym wyposażeniem lub gdzie napotkasz mocniejszego przeciwnika, za pokonanie którego otrzymasz lepsze przedmioty;
 2. Główne misje i zadania poboczne - zdecydowana większość lokacji dostępnych w grze Marvel's Avengers poza głównym celem misji posiada kilka dodatkowych POI (Points Of Interest). W miejscach oznaczonych znakiem zapytania znajdziesz zadania poboczne, skrzynie z wyposażeniem lub specjalne magazyny AIM;
 3. Pomoc towarzyszów - w grze Marvel's Avengers możesz zaprosić pozostałych super bohaterów do swojej drużyny jako towarzyszy. Dzięki temu możesz skompletować drużynę uderzeniową bez konieczności dołączania do rozgrywki przy pomocy matchmakingu. Towarzysze będą prowadzeni przez AI i będą posiadać na swoim wyposażeniu znalezione i założone przez Ciebie przedmioty, a także wybrane przez Ciebie umiejętności;
 4. Brak miejsca w ekwipunku - gdy zapełnisz wszystkie miejsca w ekwipunku postaci zbieranie nowych przedmiotów będzie niemożliwe. Przejdź wtedy do menu postaci i rozmontuj przedmioty, które nie będą Ci już potrzebne, aby zwolnić miejsce w ekwipunku;
 5. Kombinacje ciosów - gra Marvel's Avengers umożliwia Graczom łączenie lekkich i ciężkich ataków, aby wykonywać niekonwencjonalne kombinacje, które mogą np. wyrzucić przeciwnika w powietrze i wykończyć go zanim spadnie na ziemię;
 6. Zablokuj cel w trakcie walki - walcząc z mocniejszym przeciwnikiem warto zablokować taki cel na ekranie, aby nie stracić go z oczu w trakcie wykonywania złożonych kombinacji ciosów lub uników. Aby zablokować cel wystarczy wcisnąć odpowiedzi przycisk (domyślnie R3 na PS4);
 7. Misje i system gwiazdek - na końcu każdego zadania otrzymać określoną ocenę, która może wahać się w przedziale od 1 do 5 gwiazdek. Jedna gwiazdka zostaje odjęta z Twojej noty ogólnej za każdym razem, gdy któraś z postaci z drużyny zostanie powalona;
 8. Nagrody - zmiana poziomu trudności misji nie wpływa na jakość nagród, które otrzymasz po ich zakończeniu. Jeśli chcesz szybko uzbierać lepsze wyposażenie przejdź kilka misji na najniższym poziomie trudności;
 9. Powaleni sojusznicy - gdy któryś z super bohaterów zostanie powalony możesz stanąć w oznaczonym okręgu dookoła tej postaci przez około 7 sekund, aby przywrócić ją do walki;
 10. Kontry i uniki - to główny sposób na uniknięcie otrzymania obrażeń. Wykonanie uniku w idealnym momencie (tuż przed otrzymaniem ciosu) spowalnia nieco czas i pozwala wyprowadzić skuteczny atak, a udana kontra wyprowadza natychmiastowy atak.

Wszystkie misje główne w Marvel's Avengers

Poniżej znajdziesz zestawienie wszystkich głównych misji gry Marvel's Avengers. Opisy przejścia wszystkich zadań znajdują się w naszej solucji.

Złote wybrzeże

 1. Chcę zostać Avengerem!
 2. Światło, które zgasło
 3. Siłą umysłu

Wschodnie wybrzeże

 1. Nowa codzienność
 2. Samotnie przeciwko AIM
 3. Zamieszanie na Manhattanie

Pustkowia Utah

 1. Droga powrotna
 2. Wizyta domowa
 3. Poszukiwania zbroi
 4. Psy wojny
 5. Ucieczka z więzienia
 6. Samotna walka
 7. Agonia i Mrowisko

Północno-zachodnie wybrzeże USA

 1. W poszukiwaniu Olimpii

Chimera

 1. Witaj, stary przyjacielu
 2. Avenger na zawsze...
 3. Stroje Starka

Zaśnieżona Tundra

 1. Brakujące ogniwa

Orbita Ziemska

 1. Próba 1... 2... 3...

Bossowie w Marvel's Avengers

Poniżej znajdziesz listę wszystkich bossów Marvel's Avengers, z którymi walczy się w głównych wątkach fabularnych gry. Dokładne opisy przejścia walk z poszczególnymi bossami znajdziesz w rozdziale Bossowie.

Bossowie - główne misje

 1. Taskmaster
 2. Abomination
 3. Monica Rappaccini
 4. Bot Bojowy
 5. Okręt Bojowy
 6. MODOK

Trofea - poradnik

W grze Marvel's Avengers jest do zdobycia aż 50 trofeów (osiągnięć) z czego 32 są jawne, a 18 ukryte. Gracze PS4 będą posiadać dodatkowe platynowe trofeum do zdobycia.

Nasz poradnik trofeowy znajdziesz pod tym adresem.

Długość gry

Ukończenie kampanii fabularnej gry Marvel's Avengers powinno Ci zająć od 10 do 12 godzin. Czas ten trzeba będzie jednak nieco wydłużyć, jeśli będziesz chciał zebrać wszystkie przedmioty kolekcjonerskie i wysłuchać wszystkich nagrań, które znajdziesz w różnych rejonach świata Marvel's Avengers.

FAQ - pytania i odpowiedzi

Odpowiadamy na podstawowe pytania dotyczące gry Marvel's Avengers, np. czy jest polska wersja językowa, czy gra jest dostępna na Steam, jakie są dostępne edycje gry, a także czy są w Marvel's Avengers mikropłatności. To małe kompendium wiedzy na temat zawartości i zmianach wprowadzanych w grze.

Marvel's Avengers - czy są mikropłatności?

Tak, w grze Marvel's Avengers dostępne są mikropłatności. Do robienia zakupów wewnątrz gry wykorzystuje się kredyty za które można nabyć przedmioty kosmetyczne dla postaci i odblokowywać inny content gry.

Marvel's Avengers - czy jest polska wersja językowa?

Tak, gra Marvel's Avengers w pełni wspiera język polski więc możesz cieszyć się pełnym tłumaczeniem - tekst, a także kwestie mówione. Jeśli chcesz możesz także grać w dwóch językach i np. ustawić oryginalne angielskie głosy bohaterów, ale dodatkowo włączyć polskie napisy.

Marvel's Avengers - czy jest na Steam?

Tak, gra Marvel's Avengers w wersji PC jest dostępna wyłącznie na platformie Steam. Gra miała swoją oficjalną premierę w dniu 4 września 2020 roku, czyli w tym samym momencie, co na konsolach PS4 i Xbox One.

Marvel's Avengers - edycje gry

Grę Marvel's Avengers można zakupić w 3 różnych wersjach:

 1. Standardowa (Standard);
 2. Ekskluzywna Edycja Cyfrowa (Exclusive Digital Edition);
 3. Edycja Deluxe (Deluxe Edition).

Należy tutaj zaznaczyć fakt, że posiadacze wydania Ekskluzywnego i Deluxe będą mogli zacząć grać w Marvel's Avengers 72h wcześniej od pozostałych Graczy, a także otrzymają kilka ciekawych bonusów, jak dodatkowe kredyty i tabliczki z imieniem.

Wymagania sprzętowe Marvel's Avengers

Poniżej zamieszczamy oficjalne minimalne wymagania sprzętowe PC dla gry Marvel's Avengers:

 1. System operacyjny - Windows 7/8.1/10 64-bit;
 2. Procesor - Intel Core i5-4690 3.3 GHz / AMD FX-8320 3.5 GHz;
 3. Pamięć - 8 GB RAM;
 4. Karta graficzna - 2 GB GeForce GTX 960 / Radeon R9 290 lub lepsza;
 5. Miejsce na dysku - około 50 GB.

Zanim przejdziesz do rozgrywki warto sprawdzić, czy nie będziesz musiał zmniejszyć ustawień graficznych, aby uzyskać większą płynność gry. Więcej informacji znajdziesz na osobnej stronie poradnika: Wymagania sprzętowe.

Autor Poradnika

Łukasz "Qwert" Telesiński


Informacje o Marvel's Avengers - poradnik do gry

Poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja : 1 października 2020, odwiedź Poradnik do gry

Opis przejścia

Ostatnia aktualizacja : 1 października 2020, odwiedź Opis przejścia

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.