Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

2014 FIFA World Cup Brazil Recenzja gry

Recenzja gry 15 kwietnia 2014, 18:00

Recenzja gry 2014 FIFA World Cup Brazil - rehabilitacja po Euro 2012

Po odwalonych na jedno kopyto wirtualnych Mistrzostwach Europy sprzed dwóch lat ekipa EA Sports ponownie podchodzi do turniejowej tematyki. Tym razem jednak zdecydowanie poważniej i skrupulatniej.

Recenzja powstała na bazie wersji X360. Dotyczy również wersji PS3

PLUSY:
  1. Zasługuje na miano oficjalnej produkcji mistrzostw;
  2. Wykorzystana pełnia oficjalnych licencji;
  3. Wyzwania mistrzowskie i tryb kapitana reprezentacji;
  4. Wizualne odtworzenie atmosfery mistrzostw;
  5. Zmiany w mechanice rozgrywki – szczególnie w zachowaniu futbolówki;
  6. Muzyka.
MINUSY:
  1. To jednak nadal produkcja głęboko osadzona na silniku FIF-y 14;
  2. Oprawa graficzna troszeczkę odstaje od dzisiejszych standardów.

Minęły cztery lata, o mundialu w RPA pewnie wielu zdążyło już zapomnieć, tymczasem na horyzoncie sportowe święto w Brazylii – Mistrzostwa Świata w piłce nożnej zbliżają się wielkimi krokami, a Elektronicy nie byliby sobą, gdyby nie wypuścili z tej okazji specjalnej wersji swojej flagowej serii – FIF-y. Jedno jest pewne – powtórki z żenującego UEFA Euro 2012 nie ma i nie jest to odgrzewany kotlet, który byłby na dodatek pozbawiony połowy istotnych licencji. EA Sports do tej edycji przyłożyło się zdecydowanie bardziej i efekty widać na każdym kroku. Po blamażu sprzed dwóch lat i po macoszemu potraktowanych wirtualnych polsko-ukraińskich Mistrzostwach Europy mieliśmy prawo obawiać się, że „mundialowa” edycja również nie okaże się tym, na co czekają miłośnicy futbolowych zmagań na najwyższym poziomie.

Po blamażu sprzed dwóch lat i po macoszemu potraktowanych wirtualnych polsko-ukraińskich Mistrzostwach Europy mieliśmy prawo obawiać się, że „mundialowa” edycja również nie okaże się tym, na co czekają miłośnicy futbolowych zmagań na najwyższym poziomie.Na całe szczęście konsolowa piłka nożna w rytmie samby to gra, która nie tylko jest dobrze wykonana, ale przede wszystkim przynosi sporo nowości w stosunku do FIF-y 14, i to nie tylko w kwestii licencji czy dodatków wizualnych.

Recenzja gry 2014 FIFA World Cup Brazil - rehabilitacja po Euro 2012 - ilustracja #2

Mistrzostwa Świata w Brazylii odbędą się w dniach od 12 czerwca do 13 lipca 2014 roku na 12 arenach zlokalizowanych w różnych zakątkach tego kraju. Wśród 32 drużyn biorących udział w finałowym turnieju niestety po raz drugi z rzędu zabraknie Polski – w swojej grupie eliminacyjnej nasza reprezentacja zajęła dopiero czwarte miejsce za Anglią, Ukrainą i Czarnogórą.

Kapitana nam potrzeba!

Rzecz jasna kwestią wyróżniającą tę edycję piłki kopanej od EA Sports są specjalne tryby rozgrywki, które tematycznie nawiązują do rozgrywanego co cztery lata turnieju i z wiadomych względów nie mogą znaleźć się w podstawowej edycji najpopularniejszej serii piłkarskich symulatorów. Szeroką gamę modułów zabawy rozpoczyna oczywiście podstawowa funkcjonalność „mistrzowskich” odsłon, czyli możliwość rozegrania turnieju finałowego jedną z 32 drużyn uczestniczących w tegorocznym czempionacie. Z kolei dla osób sfrustrowanych nieobecnością ulubionej reprezentacji lub naszych „Orłów” (co powoli znów staje się tradycją…) istnieje możliwość rozegrania od nowa ścieżki eliminacyjnej wraz z finałami, przy wykorzystaniu prawdziwych składów poszczególnych grup lub losowaniu rywali w walce o bilety do Brazylii. W tej kwestii twórcy nas nie zaskoczyli – to klasyczne turniejowe zmagania bez zbędnych udziwnień, w których obejmujemy pieczę nad wybranym zespołem i prowadzimy go jak najdalej, ostatecznie ochoczo przygarniając puchar świata.

Recenzja gry 2014 FIFA World Cup Brazil - rehabilitacja po Euro 2012 - ilustracja #3
Powtórzenie hattricka Gudmundssona wcale nie jest takie proste!
Recenzja Nintendo Switch Sports - Sony zrobiło to lepiej
Recenzja Nintendo Switch Sports - Sony zrobiło to lepiej

Recenzja gry

Nintendo Switch Sports mogło być wielkim powrotem gier ruchowych. Zamiast tego cofa ten gatunek do 2006 roku, oferując mniej niż poprzednie pozycje z cyklu, seria Sports Champions Sony czy wiele innych produkcji dostępnych na Switchu.

Recenzja gry FIFA 22 - od lat nie było tak dobrze
Recenzja gry FIFA 22 - od lat nie było tak dobrze

Recenzja gry

FIFA 22 na konsolach nowej generacji dostarcza to, czego nie było w kilku poprzednich odsłonach tego cyklu – radość z gry i zmiany większe niż tylko poprawa koloru murawy. Choć do ideału jeszcze sporo brakuje, można mówić o wytyczeniu dobrego kierunku.

Recenzja Mario Golf: Super Rush - golf, jakiego jeszcze nie widzieliście
Recenzja Mario Golf: Super Rush - golf, jakiego jeszcze nie widzieliście

Recenzja gry

Nowa odsłona Mario Golf wprowadza zaskakująco dużo świeżości do gry w golfa i daje sporo frajdy, choć w pewnych aspektach rozczarowuje.