Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM
Recenzja gry 25 marca 2009, 13:05

autor: Katarzyna Grysiewicz

Disney Sing It: High School Musical 3: Senior Year - recenzja gry

Filmy taneczno-muzyczne od kilku lat świecą triumfy na ekranach kin. Podobny trend można zauważyć w branży elektronicznej rozrywki. Rzadko jednak znajduje się grę muzyczną opartą na filmie.

Recenzja powstała na bazie wersji PC.

Filmy taneczno-muzyczne od kilku lat święcą triumfy na ekranach kin. Potwierdzeniem tego są kolejne głośne premiery świetnie rozreklamowanych pozycji, jak Mamma Mia czy polska produkcja Kochaj i Tańcz. Podobny trend można zauważyć w branży rozrywki elektronicznej. Doskonałym przykładem na rekordowe wyniki sprzedaży gier muzycznych są takie serie jak chociażby SingStar czy Dance Dance Revolution, od lat utrzymujące wysoką pozycję na rynku. Rzadko jednak znajduje się grę muzyczną opartą na filmie. W tej chwili do głowy przychodzi mi wyłącznie tytuł dla dzieci Alvin i wiewiórki oraz seria High School Musical.

Disney Sing It: High School Musical 3: Senior Year jest produkcją typu karaoke, oferującą możliwość zaśpiewania dwudziestu utworów znanych ze wszystkich trzech filmów dla młodzieży (dziesięć piosenek pochodzi z ostatniej części High School Musical, natomiast pozostałe z dwóch pierwszych). W trakcie swoich występów użytkownik ma sposobność obejrzenia fragmentów filmów, z których znajdują się owe piosenki. Dzięki temu fani kinowych przebojów mogą po raz kolejny zobaczyć ulubione sceny na czele z pierwszym spotkaniem Troya i Gabrieli podczas imprezy sylwestrowej.

Głęboki oddech i szeroko otwarte usta zapewniajączysto wydobyty dźwięk. W teorii rzecz jasna.

Dużym i chyba jedynym autem gry jest szeroki wachlarz dostępnych trybów. W Quick Play ma się sposobność niezobowiązującego zaśpiewania wybranej piosenki zarówno w pojedynkę, jak i w duecie. Można też stanąć do muzycznego pojedynku w wybranym utworze. Tryb Single Player stanowi okazję do wykonania wszystkich dostępnych kawałków zgodnie z konwencją karaoke, a z pomocą przychodzi wyświetlany na ekranie tekst i „nuty”. Bardziej wprawieni użytkownicy mogą zdecydować się na opcję śpiewania bez tych ułatwień. Niestety nie polecałabym tego trybu osobom nie znającym tekstu piosenki na pamięć. Co więcej, jeżeli już ktoś zdecyduje się na podjęcie tego wyzwania, sugeruję mu w pierwszej kolejności odbycie kilku lekcji w wirtualnej szkole śpiewu.

Producenci przygotowali także popularną wśród gier muzycznych opcję własnej playlisty. Pozwala ona na wykonanie jednego po drugim wskazanych utworów bez konieczności każdorazowego szukania ich wśród dostępnych piosenek. Z modułu tego może skorzystać zarówno pojedynczy użytkownik, jak i miłośnicy trybu multiplayer. Dodatkowo dwóch graczy może zdecydować się na śpiew w duecie, kooperację lub rywalizację. Dużym minusem jest tu konieczność posiadania drugiego oryginalnego mikrofonu firmy Logitech, dołączanego do gry. W konsekwencji nie sposób bawić się w trybie wieloosobowym, nie wydając pieniędzy na drugi egzemplarz dowolnego tytułu z serii Disney Sing It: High School Musical.

Niezależnie od wybranego rodzaju zabawy oraz ilości graczy przed rozpoczęciem występu należy określić, jakie partie piosenki chciałoby się zaśpiewać. Zdecydować można się na całość utworu, jego pierwszą lub drugą część bądź na fragmenty wykonywane przez poszczególnych filmowych bohaterów. Dzięki tej opcji fani konkretnych postaci filmowych (np. Sharpay i Chada) mogą do perfekcji opanować kawałki z ich udziałem. Co więcej, przed rozpoczęciem występu wybiera się jeden z trzech poziomów trudności. Oczywiście trzeba pamiętać, że im wyżej postawimy sobie poprzeczkę, tym czyściej i dokładniej powinniśmy wykonać wybraną piosenkę. Z tego też względu zachęcam wszystkich do skorzystania z wspomnianego już, krótkiego szkolenia, dostępnego w wirtualnej szkole śpiewu.

Recenzja gry Rocksmith 2014 - pogromca Guitar Hero powraca
Recenzja gry Rocksmith 2014 - pogromca Guitar Hero powraca

Recenzja gry

Reklamy Rocksmitha 2014 głoszą, że jest to „najszybszy sposób nauki gry na gitarze”. Tym razem produkcja Ubisoftu jeszcze bardziej odchodzi od schematów znanych z Guitar Hero, kładąc większy nacisk na walory edukacyjne.

Recenzja gry Rocksmith - Guitar Hero bez plastiku
Recenzja gry Rocksmith - Guitar Hero bez plastiku

Recenzja gry

Potencjalnie przełomowa gra muzyczna Ubisoftu zadebiutowała w końcu na naszym rynku. W recenzji sprawdzamy, czy szarpanie za struny prawdziwej gitary dostarcza tyle samo frajdy co zabawa plastikowymi atrapami.

Music Master: Chopin - Classic - recenzja gry
Music Master: Chopin - Classic - recenzja gry

Recenzja gry

Po wielu mniej lub bardziej udanych przygodówkach, erpegach, strategiach i strzelaninach polska myśl programistyczna wzięła się za gry muzyczne. Okazją do stworzenia nadwiślańskiego klona Guitar Hero stał się Rok Chopinowski.