Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Pro Evolution Soccer 2017 Recenzja gry

Recenzja gry 24 września 2016, 11:55

autor: ElMundo

Recenzja gry Pro Evolution Soccer 2017 na PC – zmian jak na lekarstwo

Pecetowi fani futbolu nie mają lekko – kiedyś ignorowali ich twórcy FIF-y, dziś to samo robią producenci PES-a. I to już któryś raz z rzędu.

Recenzja powstała na bazie wersji PC.

Recenzja gry Pro Evolution Soccer 2017 na PC – zmian jak na lekarstwo - ilustracja #1
Czas na przejście po zielonym dywanie!
PLUSY:
  1. większość zmian w gameplayu, jakie pojawiły się w wersji konsolowej, została zaimplementowana;
  2. mimo wszystko w pecetowego PES-a gra się dobrze.
MINUSY:
  1. technicznie gra zatrzymała się na poziomie sprzed dwóch, trzech lat;
  2. grafika prezentuje się mizernie;
  3. bramkarze nie dają rady;
  4. animacje zawodników są nie najlepsze.

Prawdziwy Pro Evolution Soccer 2017 to jedna z najlepszych gier sportowych ostatnich lat – kompletna, świetnie wyglądająca, z ulepszoną warstwą gameplayu i wieloma ciekawymi zmianami w tej kwestii, choć – niestety – nadal bez sporej liczby licencji. No dobrze, ale skoro mamy prawdziwego PES-a, to czy w takim razie istnieje też nieprawdziwy? Oczywiście – mogą go wypróbować posiadacze komputerów osobistych. Oto bowiem opowieść o wspaniałym biznesie – wszyscy, którzy chcą zagrać w nową piłkę Konami, muszą zapłacić pełną cenę za to, co oglądali już i rok, i dwa lata temu praktycznie w niezmienionej formie.

Dzielenie odbiorców na lepszych i gorszych to coś, co niestety widujemy nie od dziś w grach futbolowych – przez wiele lat z problemem zubożonej wersji pecetowej względem edycji konsolowej borykała się FIFA, a gdy EA Sports wreszcie zrozumiało, że nie tędy droga, tą niechlubną ścieżką zaczyna podążać Konami. Rezultat takich działań jest, niestety, łatwy do przewidzenia – pecetowe wydanie gry Pro Evolution Soccer 2017 okazuje się trudne do polecenia, zwłaszcza jeżeli posiadacie wcześniejsze odsłony tej serii.

(Najbrzydsze) stadiony świata!

Recenzja gry Pro Evolution Soccer 2017 na PC – zmian jak na lekarstwo - ilustracja #2
Musicie przyznać, że wygląda to źle.

Tak naprawdę, odpalając nowego PES-a, trudno bowiem odnaleźć jakiekolwiek różnice w kwestiach technicznych w stosunku do edycji sprzed roku czy dwóch, a przecież warto pamiętać, że w przeszłości także istniał problem z okrajaniem wersji na komputery osobiste. Widać to już, niestety, na pierwszy rzut oka, bo wizualnie tytuł prezentuje się po prostu źle. To, co najbardziej razi, to beznadziejnie wyglądająca murawa – boisko stanowi płaski, wyblakły dywan, z gdzieniegdzie przebijającymi się ździebełkami trawy. Zawodnicy poruszają się na nim, jakby jeździli po lodzie, stopy giną im w ziemi, a wrażenia estetyczne z obserwacji zachowania piłki toczącej się po murawie są niezbyt przyjemne.

Porównywalnie słabo przedstawiają się stadiony, a zwłaszcza przesiadujący na trybunach kibice. Widok ten najprościej określić jako „atak klonów” – reakcje całych sektorów na boiskowe wydarzenia są praktycznie identyczne, przez co połowa stadionu podnosi jedną rękę do góry, a reszta – obydwie. Efekt okazuje się naprawdę komiczny, a całości beznadziei w tym aspekcie dopełnia fakt, że postacie kibiców to ohydnie animowane, rozpikselowane, płaskie sprite’y, co widać zwłaszcza podczas celebracji bramek czy powtórek strzałów. Źle wyglądają też bandy okalające stadion czy osoby wchodzące w skład służb porządkowych – ich animacja jest naprawdę dramatyczna.

Recenzja Pro Evolution Soccer 2017 – wysoki poziom serii PES utrzymany
Recenzja Pro Evolution Soccer 2017 – wysoki poziom serii PES utrzymany

Recenzja gry

Rozpoczynamy kolejną piłkarską jesień, która tym razem zapowiada się znakomicie. Potwierdza to nowy PES, który sygnalizuje wysoką formę i daje mnóstwo podstaw do tego, by nie sadzać go na ławce przez cały najbliższy sezon.

Recenzja Mario Golf: Super Rush - golf, jakiego jeszcze nie widzieliście
Recenzja Mario Golf: Super Rush - golf, jakiego jeszcze nie widzieliście

Recenzja gry

Nowa odsłona Mario Golf wprowadza zaskakująco dużo świeżości do gry w golfa i daje sporo frajdy, choć w pewnych aspektach rozczarowuje.

Recenzja gry FIFA 21 - EA, znowu to zrobiliście
Recenzja gry FIFA 21 - EA, znowu to zrobiliście

Recenzja gry

Nowa FIFA bawi i irytuje tak samo jak jej poprzednie edycje. Co prawda doszło do paru zauważalnych zmian, ale kolejna dekada dla serii z pewnością nie zaczyna się od przełomu.