Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Filmy i seriale 17 marca 2023, 09:30

autor: Marek Jura

Hannibal – Hannibal Lecter. Najlepsze seriale o najgorszych ludziach

Już od lat Hollywood stopniowo przesuwa granice dobra i zła. W starej epoce seriali była to rzadkość, w nowej jednak każdego roku pojawia się coraz więcej wspaniałych produkcji o niezbyt wspaniałych ludziach.

Hannibal – Hannibal Lecter

Hanninal, showunner: Bryan Fuller, NBS 2013–2016 (?) - Najlepsze seriale o najgorszych ludziach - dokument - 2023-03-16
Hanninal, showunner: Bryan Fuller, NBS 2013–2016 (?)
  1. Premiera: 2013
  2. Kto gra: Mads Mikkelsen
  3. Liczba sezonów: 3
  4. Gdzie obejrzeć: póki co nigdzie, zostaje tylko DVD i Blu-Ray

Choć co jakiś czas pojawiają się plotki dotyczące powstania kolejnych sezonów Hannibala, po siedmiu latach od emisji ostatniego odcinka wydaje się to już raczej scenariuszem bardziej nierealnym niż wszystko to, co działo się w serialu. A działo się dużo.

Hannibal Lecter w wykonaniu Mikkelsena to zupełnie inna postać niż kanibal Hopkinsa z Milczenia owiec. Chłodny, oszczędny w mimice i gestykulacji, skupiony na kalkulacji zagrożeń i dokonywaniu coraz bardziej wymyślnych zbrodni. Jasne, sporo tu przesady – w prawdziwym świecie skończyłby za kratkami znacznie wcześniej, ale przecież dobry serial wcale nie musi być realistyczny.

W trzecim sezonie showrunner Hannibala uciekł w surrealizm tak daleko, że oglądalność poleciała na łeb na szyję, a włodarze stacji postanowili zakończyć nierentowną inwestycję. A szkoda, bo potencjał tkwiący w pomyśle na serial był ogromny. W którymś z następnych sezonów miało nawet dojść do znanego z filmu spotkania Hannibala z agentką Starling. Teraz możemy już tylko wyobrażać sobie, jak wyglądałoby to w świecie produkcji Fullera.