filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Filmy i seriale 24 stycznia 2023, 16:15

Ghost in the Shell. Najlepsze horrory i thrillery anime

Jeśli anime kojarzą wam się tylko z rozwydrzonym Naruto, warto zerknąć na ich mroczniejszą stronę!

Ghost in the Shell

  1. Rok produkcji: 1995
  2. Gatunek: akcja, tajemnica, sci-fi, thriller
  3. Gdzie obejrzeć: HBO MAX

Mimo że Ghost in the Shell to właściwie thriller, a nie horror, to psychologiczne zagrania, które pojawiają się w filmie, wprawiłyby w przerażenie niejednego widza. Bardzo graficzne przedstawienie przemocy, a także niemała dawka nagości sprawiły, że film ten w wielu krajach był dość mocno ograniczony kategoriami wiekowymi. Pomimo tego stał się klasykiem japońskiej animacji i po dzień dzisiejszy franczyza rozrasta się o kolejne produkcje.

Sięgając do utworów popkulturowych z lat 80. czy 90., z łatwością można się doszukać przykładów tego, jak ludzie wyobrażali sobie wtedy przyszłość. Wydarzenia Ghost in the Shell rozgrywają się w 2029 roku – wtedy była to daleka przyszłość, dla nas to zaledwie za sześć lat. W Ghost in the Shell rzeczywistość 2029 roku to przede wszystkim wysoko zaawansowana cybernetyka. Ludzie opanowali ją na tyle, że są w stanie wymieniać części ciała na elementy robotyczne, często zyskując przy tym wyjątkową siłę.

W Niihama City grasuje haker, którego jedynym śladem wydają się jego ofiary, które pozbawione są wspomnień. Motoko Kusanagi wraz ze swoim zespołem wyrusza w pościg za hakerem, a złapanie przestępcy nie będzie jedynym celem. W trakcie pościgu odbędzie iście filozoficzna podróż, a odpowiedzi na wiele pytań będzie mógł udzielić nie kto inny jak haker – Puppet Master.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług, których oferty prezentowane są powyżej. Zastrzeżenie dotyczy jedynie odnośników, treść tekstu powstała niezależnie, bez wpływów z zewnątrz.

Aleksandra Wolna

Aleksandra Wolna

Aleksandra Wolna

Dla GRYOnline.pl pisze od marca 2022 roku, zajmując się publicystyką zarówno o grach, jak i o filmach. Na co dzień zajmuje się tworzeniem gier od strony fabularnej, więc branżę zna od podszewki. Gra od małego; najczęściej wybiera JRPG-i czy gry niezależne, choć ma też ogromną słabość do platformówek 3D. Najlepiej odnajduje się w słowie pisanym, więc połączenie tworzenia tekstów z pasją do gier uważa za naturalną kolej rzeczy. Prywatnie kolekcjonuje Tamagotchi i zajmuje się swoją niewielką, kocią rodziną. Ulubionymi grami, zdjęciami kotów i innymi różnościami chętnie dzieli się na Instagramie.

więcej