Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Filmy i seriale 2 stycznia 2022, 09:30

autor: Marek Jura

Niedawno wieczny student, teraz jeszcze wieczniejszy fan RPG. Próbuje być Kingiem, ale nie potrafi.

Najbardziej oczekiwane filmy 2022 roku

Po okresie pandemicznej stagnacji największe wytwórnie filmowe wreszcie wrzucają do kinowych terminarzy najgorętsze tytuły. 2022 rok może przynieść rekordowe zyski dla ich twórców i całe godziny frajdy dla fanów.

Spider-Man: Into the Spider-Verse 2

  1. Gatunek: Animacja science-fiction
  2. Reżyseria: Joaquim Dos Santos, Kemp Powers, Justin Thompson
  3. Największa gwiazda: Shameik Moore
  4. Przypuszczalna data premiery: 7 października 2022

Pierwsza część przygód Miles Moralesa, alternatywnej wersji Spider-Mana, trochę niespodziewanie stała się jedną z najwyżej ocenianych animacji roku. Oczywiście fani Pajączka (a może raczej Pajączków) dobrze wiedzieli, że w postaci tkwi ogromny potencjał. Mało kto jednak spodziewał się takiego rozmachu. I nad wyraz oryginalnej kreski.

To właśnie ona uczyniła w 2018 Spider-Mana: Into the Spider-Verse animacją wybitną. Twórcy odważyli się bowiem na ryzyko. W sequelu dostaniemy opowieść o bardzo zbliżonej estetyce. Ale przecież wciąż może nas zaskoczyć coś innego. I szczerze powiedziawszy, patrząc na to, co ekipie odpowiedzialnej za pierwszą produkcję udało się osiągnąć przed kilkoma laty, jestem pewien, że podobny poziom trzymać będzie również Spide-Man: Into the Spider-Verse 2.

Co łączy animowane przygody alternatywnej wersji Spider-Mana z klimatycznym komediodramatem Belfast? Przede wszystkim twórcza odwaga. Choć to kompletnie inne filmy, oba pozwalają sobie na pogrywanie z kliszami. Oczywiście Belfast robi to w zupełnie inny sposób – wykorzystując czarno-białe zdjęcia i wplatając w trudne dzieciństwo ogarniętego społecznymi niepokojami Belfastu wątki humorystyczne.