Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Filmy i seriale 2 stycznia 2022, 09:30

autor: Marek Jura

Niedawno wieczny student, teraz jeszcze wieczniejszy fan RPG. Próbuje być Kingiem, ale nie potrafi.

Najbardziej oczekiwane filmy 2022 roku

Po okresie pandemicznej stagnacji największe wytwórnie filmowe wreszcie wrzucają do kinowych terminarzy najgorętsze tytuły. 2022 rok może przynieść rekordowe zyski dla ich twórców i całe godziny frajdy dla fanów.

Jurassic World: Dominion

  1. Gatunek: Przygodowe science-fiction
  2. Reżyseria: Colin Trevorrow
  3. Największa gwiazda: Chris Pratt
  4. Przypuszczalna data premiery: 10 czerwca 2022

Choć od premiery pierwszego Parku Jurajskiego minęły prawie trzy dekady, dinozaury wciąż rządzą. Może ich pojawienie się na ekranie nie wzbudza już takiej sensacji jak niegdyś, ale z filmu na film coraz bardziej niebezpieczne gady potrafią wywołać u widzów gęsią skórkę. A przy okazji fascynację.

W głównej serii bohaterowie wydawali się płascy. Kolejne Parki Jurajskie zachwycały projektami dinozaurów, ale już niekoniecznie oryginalnym scenariuszem. Jurassic World i jego sequel pokazały zaś, że jedno można połączyć z drugim. Przede wszystkim twórcom udało się wykreować wyraziste postaci głównych bohaterów, niebędących jedynie tłem dla kolejnych wcieleń T-Rexa czy velociraptorów. Szczególnie jeśli w filmie możemy zobaczyć tak dobrze się kojarzące oblicze Chrisa Pratta, czyli Star-Lorda ze marvelowskich Strażników Galaktyki.