Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Filmy i seriale 18 lipca 2020, 09:30

autor: Aquma

Seriale oparte na faktach, które znajdziesz na Netflixie i HBO GO

Na Netflixa czy HBO GO, nie brakuje seriali, których fabuły zostały zaczerpnięte wprost z życia. Czasem opowiadają o przestępcach, innym razem o sportowcach lub postaciach historycznych. Oto kilka najciekawszych propozycji.

Narcos

  1. Co to: Opowieść o jednym z najsłynniejszych baronów narkotykowych
  2. Twórcy: Chris Brancato, Carlo Bernard, Doug Miro
  3. Rok produkcji: 2015
  4. Platforma: Netflix

Jedną z rzeczy, która regularnie i skutecznie przyciąga widzów przed telewizory, są biografie znanych przestępców – np. płatnych morderców, szefów mafii czy baronów narkotykowych. Doskonały przykład tego typu produkcji stanowi Narcos, które to dzieło można obejrzeć na platformie streamingowej Netflix. Akcja serialu toczy się w latach 70., 80. i 90. ubiegłego stulecia.

Bohaterem pierwszych dwóch sezonów jest Pablo Escobar, szef kolumbijskiego kartelu narkotykowego z Medellin (w tej roli rewelacyjny Wagner Moura), którego poznajemy jako młodego i ambitnego przemytnika, dopiero kładącego podwaliny pod swoje przestępcze imperium. Trzeci sezon kontynuuje opowieść, ale skupia się na kartelu Cali, któremu przewodzi jeden z głównych rywali Escobara – Gilberto Rodriguez Orejuela (grany przez Damiana Alcazara).

Warto odnotować, że akcję obserwujemy z dwóch perspektyw – mając wgląd zarówno w działania przestępców, jak i ścigających ich służb, a konkretnie agentów DEA. Reprezentantami tej drugiej strony na ekranie są Steve Murphy (Boyd Holbrook) oraz Javier Pena (Pedro Pascal, którego możecie kojarzyć z roli Oberyna Martella w Grze o tron oraz Mandalorianina w... Mandalorianinie).

Zostało jeszcze 39% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie
TWOIM ZDANIEM

W serialach kibicujesz policjantom czy złodziejom?

69,2%
Złodziejom!
30,8%
Policjantom!
Zobacz inne ankiety