Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika

Technologie

Technologie 17 czerwca 2019, 09:52

autor: Daniel Laskowski

Telewizory 8K do PS5 i Xbox Scarlett

Sony oraz Microsoft obiecują, że dzięki PS5 i Xbox Scarlett będziemy mogli grać w rozdzielczości 8K. Jeśli więc planujecie zakup nowego telewizora, może warto poszukać jakiegoś modelu, który również to umożliwi? Czy można już w ogóle kupić TV 8K?

Sony przez dłuższy czas zapewniało, że na kolejną generację konsol poczekamy jeszcze dobrych kilka lat. Japoński producent twardo obstawiał, że nie śpieszy się z wyprodukowaniem PlayStation 5, tylko dlatego, ze obecne na rynku PS4 i PS4 Pro radzą sobie bardzo dobrze i sprzedają się lepiej niż konkurencyjny Xbox One Microsoftu. Zapewnienia, okazały się nie do końca prawdziwe i do premiery PS5 jest już z każdym dniem coraz bliżej. Nie inaczej ma się sprawa z Project Scarlett, który w sklepach ma pojawić się zimą 2020 roku.

8K w Twoim salonie? Nie tak szybko... - 2019-06-17
8K w Twoim salonie? Nie tak szybko...

Wiemy już, że najważniejsze podzespoły nowych konsol przygotowane zostaną przez firmę AMD, która wyposaży je w ośmiordzeniowe i wielowątkowe procesory oraz specjalnie zmodyfikowane karty graficzne z rodziny Navi. Rewolucyjne zmiany ma zagwarantować wprowadzenie „na salony” dysków SSD, które będą zdaniem marketingowców zauważalnie szybsze niż w przypadku tych znajdujących się w komputerach PC.

Teoretycznie dzięki PS5 i Xbox Scarlett, będziemy mogli wyświetlać gry w bardzo szczegółowej rozdzielczości 8K. Aby cieszyć się z takiego obrazu potrzebny będzie nam oczywiście odpowiedni telewizor. Jeśli więc chcecie korzystać i w pełni cieszyć się z pełnych możliwości nowych konsol, musicie wyposażyć swój kącik gracza we właściwy sprzęt. Tylko czy można to już zrobić dzisiaj?

Sony i Microsoft obiecują, że ich nowe konsole obsłużą rozdzielczość 8K. Ale nie wiemy, jakie gry w niej będą działać. - 2019-06-17
Sony i Microsoft obiecują, że ich nowe konsole obsłużą rozdzielczość 8K. Ale nie wiemy, jakie gry w niej będą działać.

Czego zatem oczekiwać po nowych konsolach? Oprócz dysku SSD, przede wszystkim 120 FPS, ray tracingu i obrazu w rozdzielczości 8K. Jak nietrudno się domyślić, ten ostatni „feature” budzi pewne kontrowersje wśród graczy. Zapowiadana w nowych konsolach rozgrywka w 8K rozpala nie tylko wyobraźnię, ale także czerwone lampki ostrzegawcze. Czy podzespoły od AMD będą w stanie „udźwignąć” taką rozdzielczość w czymś więcej, niż tylko prostych grach lub ewentualnie interfejsie? Czy do premiery PS5 i Xbox Scarlett powszechnie dostępne będą na rynku telewizory 8K?

Spróbujemy sobie odpowiedzieć na te pytania na kolejnej stronie artykułu.

Nie możesz się doczekać PS5 i Xbox Scarlett?

Jeśli chcielibyście się dowiedzieć więcej na temat tego, co przyniesie graczom kolejna generacja konsol, powinniście sprawdzić inne nasze teksty:

  1. PS5 – jak mocne może być PlayStation 5?
  2. Xbox Scarlett – jaki będzie następca Xbox One X?
Jaki telewizor do PS4 i Xbox One? - Czerwiec 2020
Jaki telewizor do PS4 i Xbox One? - Czerwiec 2020

Pomagamy wybrać telewizor odpowiedni do konsoli, który spełni oczekiwania każdego gracza.

Jak zamienić zwykły telewizor w Smart TV?
Jak zamienić zwykły telewizor w Smart TV?

Wielu użytkowników zarzeka się, że funkcje smart są im w telewizorach zupełnie niepotrzebne, to możliwość odpalenia YouTube czy Netflixa w salonie bywa przydatna. Podpowiadamy, jak to zrobić ze starymi TV np. dzięki przystawce z Google Android.