Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Kompendia 28 stycznia 2019, 14:33

autor: "Vergil"

Patche i DLC. Wszystko o The Division 2 - data premiery, beta, gameplay

Artykuł stanowi kompendium wiedzy na temat Tom Clancy's The Division 2, czyli drugiej odsłony cyklu multiplayerowych strzelanek z elementami RPG, nad którym pieczę sprawuje firma Ubisoft. Tekst będzie uzupełniany zarówno przed, jak i po premierze.

Patche i DLC

Tom Clancy's The Division 2 regularnie otrzymuje darmowe dodatki zwane „epizodami”. Pomiędzy każdym z nich produkcja dostaje również aktualizacje, które wprowadzają (poza rozmaitymi poprawkami) niewielkie porcje nowej zawartości.

Day one patch

Na premierę gry firma Ubisoft przygotowała olbrzymiego patcha nazwanego Title Update 1. Podczas gdy na Xboksie One i komputerach osobistych waga owej łatki wynosi od 48 do 52 gigabajtów (w zależności od języka i regionu), posiadacze PlayStation 4 musieli przygotować się na pobranie od 88 do 92 gigabajtów danych.

Darmowa zawartość w pierwszym roku wsparcia

Inwazja: Bitwa o Waszyngton

5 kwietnia 2019 roku gra Tom Clancy’s The Division 2 otrzymała aktualizację Tidal Basin. Autorzy wprowadzają w niej nową misję fabularną, w której gracze atakują tytułową twierdzę należącą do Czarnych Kłów. Ukończenie zadania owocuje awansem na piąty poziom trudności świata. Wówczas na ulicach zaczynają pojawiać się bardziej niebezpieczni adwersarze (nagrodą za ich eliminację są przedmioty w przedziale punktowym 450-500), wrogowie co tydzień atakują odbite przez nas fortece, a na mapie pojawiają się specjalne, trudniejsze wyzwania. Oprócz tego łatka wprowadza nową mapę do rozgrywek PvP (Fort McNair).

25 kwietnia natomiast tytuł otrzymał aktualizację Operacja Dark Hours, która wprowadziła pierwszy raid opracowany z myślą o ośmioosobowym zespole. Poza tym do gry trafiły tak zwane tajne misje.

Peryferia Dystryktu Kolumbia: Wyprawy

W lipcu 2019 roku zadebiutował pierwszy z epizodów, czyli Peryferia Dystryktu Kolumbia: Wyprawy. Składa się on z dwóch misji fabularnych (w jednej zadaniem graczy jest udanie się do pobliskich lasów i zapolowanie na prezydenta Ellisa oraz przywódcę Wygnańców, natomiast akcję drugiej osadzono w miejskim zoo) i dodatkowego trybu rozgrywki (Ekspedycji), polegającego na poszukiwaniu zagubionego konwoju.

Pentagon: Ostatnia twierdza

Drugi epizod (Pentagon: Ostatni twierdza) trafił w ręce posiadaczy przepustki sezonowej 15 października, natomiast do pozostałych graczy – tydzień później. W Pentagonie zadaniem agentów jest stawienie czoła Czarnym Kłom, którzy próbują przejąć kontrolę nad znajdującym się tam bioreaktorem, a co za tym idzie – nad lekarstwem na zarazę zwaną Zieloną trucizną. Druga misja skupia się natomiast na walce z Czarnymi Kłami w laboratoriach DARPA.

Poza tym autorzy wprowadzili nową specjalizację, czyli Technika dysponującego potężną wyrzutnią rakiet. Tryb multiplayer oparty na zasadach PvP rozwinięto natomiast o moduł Team Elimination, a także wzbogacono o mapę Wharf (porzuconą przystań rybacką). W drugim epizodzie autorzy mieli też oddać nam do dyspozycji nowy rajd, jednak ze względu na konieczność wprowadzenia pewnych szlifów, zdecydowali się opóźnić jego premierę.

Homecoming

Trzeci epizod został oddany w ręce posiadaczy przepustki sezonowej 12 lutego, natomiast pozostali musieli na niego poczekać jeszcze przez tydzień. Mowa o swoistym powrocie „na stare śmieci”, gdyż twórcy zabierają nas do Nowego Jorku. Na ukończenie czekają tu dwie misje, w których naszym zadaniem jest odbicie pewnego naukowca z rąk frakcji Czarnych Kłów. Pojawiają się tutaj również doskonale znani z pierwszej części serii Czyściciele, a dopełnieniem nowości są dwie niedostępne wcześniej giwery. Całość stanowi wstęp do czegoś znacznie większego, czyli DLC zatytułowanego Warlords of New York, o którym piszemy poniżej.

Przepustka sezonowa w pierwszym roku wsparcia

Gracze, którzy zdecydowali się na zakup przepustki sezonowej, mogli sprawdzić fabularną zawartość z tygodniowym wyprzedzeniem. Poza tym natychmiast otrzymali dostęp do wszystkich dodatkowych specjalizacji, a także mogą wyposażyć swoją postać w bonusowe przedmioty kosmetyczne, wykorzystać unikalne projekty operacyjne bazy, wziąć udział w niedostępnych w inny sposób aktywnościach oraz zrealizować specjalne cele z nagrodami. Wisienką na torcie jest osiem tajnych misji rzucających nowe światło na kwestię upadku Dystryktu Kolumbia.

Teren działań z Tom Clancy’s The Division 2 jest bardziej zróżnicowany od tego z pierwszej części serii. - Wszystko o The Division 2 - data premiery, beta, gameplay - dokument - 2020-07-14
Teren działań z Tom Clancy’s The Division 2 jest bardziej zróżnicowany od tego z pierwszej części serii.

Warlords of New York

Warlords of New York to pierwsze płatne DLC do gry Tom Clancy's The Division 2, którego akcję osadzono w Nowym Jorku. Dodatek zadebiutował 3 marca, a można go nabyć osobno lub w specjalnym pakiecie z podstawową wersją gry. Choć jest on przeznaczony dla postaci, które osiągnęły trzydziesty poziom doświadczenia, na jego potrzeby można też stworzyć nowego, odpowiednio rozwiniętego agenta.

Warlords of New York to okazja do zobaczenia Nowego Jorku w letniej odsłonie. - Wszystko o The Division 2 - data premiery, beta, gameplay - dokument - 2020-07-14
Warlords of New York to okazja do zobaczenia Nowego Jorku w letniej odsłonie.

Fabuła add-onu koncentruje się na Aaronie Keenerze, czyli zbuntowanym członku Dywizji, który przy pomocy nowego groźniejszego szczepu wirusa wymordował agentów operujących na terenie „Wielkiego Jabłka”. Ścigając go, musimy wyeliminować jego pomagierów, a także stawić czoła znanym z pierwszej odsłony cyklu Rikersom i Czyścicielom.

Oprócz rozległej mapy oraz szeregu bonusowych misji i zadań pobocznych, w Warlords of New York autorzy wprowadzają nowości w mechanice. Po pokonaniu bossa można przejąć jego specjalną umiejętność, proces pozyskiwania nowego lootu został usprawniony, a interfejs uczyniono bardziej czytelnym. Ponadto twórcy oddają nam do dyspozycji nowe wyposażenie, a także upraszczają zasady, jakimi rządzą się Strefy Mroku. Dodatek przynosi również tematyczne Sezony, w których co trzy miesiące można brać udział w specjalnych wydarzeniach i eliminować określone cele; w zamian czekają nagrody w postaci broni i przydatnego ekwipunku. Warto jeszcze dodać, że DLC podnosi maksymalny poziom doświadczenia postaci do czterdziestego.

Nim dotrzemy do Keenera, musimy stawić czoła jego pomagierom i całej masie pomniejszych wrogów. - Wszystko o The Division 2 - data premiery, beta, gameplay - dokument - 2020-07-14
Nim dotrzemy do Keenera, musimy stawić czoła jego pomagierom i całej masie pomniejszych wrogów.

DM miał okazję przetestować omawiane DLC, a swoje wrażenia spisał w naszej zapowiedzi, do której przeczytania serdecznie zachęcamy.

Drugi Sezon – Dziedzictwo Keenera

24 czerwca rozpoczął się drugi sezon zmagań w Tom Clancy’s The Division 2, czyli Dziedzictwo Keenera. Wprowadza on do gry pięć celów do zlikwidowania (w postaci najbardziej oddanych zwolenników tytułowego Keenera), a także szereg specjalnych wyzwań oraz wydarzeń. Oczywiście na graczy czekają również cenne nagrody.

Operacja Iron Horse

30 czerwca do Tom Clancy’s The Division 2 trafił przeznaczony dla ośmiu osób raid zatytułowany Operacja Iron Horse, w którym zadaniem graczy jest odbicie odlewni.

Tom Clancy's The Division 2

Tom Clancy's The Division 2