Hardware Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technologie
Hardware 2 września 2019, 12:12

autor: Christoph Liedtke (gamestar.de)

Najlepsze klawiatury gamingowe | Ranking wrzesień 2019

Przygotowaliśmy dla Was przegląd klawiatur przeznaczonych dla graczy, które można obecnie zakupić w sklepach komputerowych. Wśród naszych rekomendacji znalazły się zarówno klawiatury membranowe, mechaniczne, jak i klawiatury TKL oraz bezprzewodowe.

Klawiatury do 100 złotych - Tracer

Do kwoty 100 złotych nie da się kupić idealnej klawiatury przeznaczonej do grania. Wprawdzie już za około 50 złotych można znaleźć kilka przyzwoitych modeli (np. Logitech K120), nadających się jako klawiatury awaryjne lub zamienne. Generalnie spełnią one swoją podstawową funkcję w trakcie prac biurowych, czasami pozostawiając jednak nieco do życzenia podczas grania.

Zawsze należy się spodziewać mniejszych lub większych ograniczeń związanych z cięciem kosztów przez producentów takich urządzeń. W tej kategorii dostępne są także tylko klawiatury membranowe, które jednak niekoniecznie muszą odbiegać jakością od tych nieco droższych, dostępnych w kolejnej kategorii naszego poradnika zakupowego. Jeśli zatem szukacie urządzenia „na start” – śmiało możecie zacząć właśnie od tej klasy urządzeń.

Jednakże, dla graczy i do regularnego użytkowania długoterminowego, zalecamy skierować uwagę na klawiatury kosztujące co najmniej 100-150 złotych. Dopiero od tego pułapu cenowego technologia, wyposażenie i wykonanie zaczynają występować na jednym, zrównoważonym poziomie.

Tracer GameZone HellWay

Najtańszy model w naszym zestawieniu może pochwalić się całkiem niezłą funkcjonalnością. - Najlepsze klawiatury gamingowe | Ranking marzec 2019 - dokument - 2019-09-02
Najtańszy model w naszym zestawieniu może pochwalić się całkiem niezłą funkcjonalnością.

Po skończonej lekturze naszego zestawienia nie będziecie mieć wątpliwości co do tego, że najtańszy segment klawiatur dla graczy został kompletnie zdominowany przez firmę Tracer. Na początek postanowiliśmy wyróżnić dostępny już za około 60 zł model HellWay.

Linia produktów Tracer GameZone została zaprojektowana (jak nazwa wskazuje) z myślą o graczach, ale w modelu HellWay znajdziemy kilka funkcji, który mogą okazać się przydatne także dla „zwykłych śmiertelników”. Na czoło wysuwa się tutaj przede wszystkim dość spora liczba klawiszy multimedialnych.

Dość niespotykanym w tym segmencie cenowym jest także regulowane podświetlenie LED w trzech kolorach, pozwalające choćby na wyróżnienie wybranych fragmentów urządzenia. HellWay stara się trochę udawać klawiaturę mechaniczną – jedni polubią, inni będą z niechęcią spoglądać na wysoki skok klawiszy i ich dość głośną pracę. Podsumowując – za bardzo niewielkie pieniądze otrzymujemy całkiem funkcjonalny sprzęt.

Tracer GameZone Ingot

Podświetlenie Tracer GamzeZone Ingot można wyłączyć. - Najlepsze klawiatury gamingowe | Ranking marzec 2019 - dokument - 2019-09-02
Podświetlenie Tracer GamzeZone Ingot można wyłączyć.

Pełnowymiarową klawiaturę Tracer GameZone Ingot można zakupić już za kwotę około 80 złotych. Urządzenie jest atrakcyjne wizualnie (przynajmniej dla niektórych) i zdecydowanie będzie wyróżniać się na biurku każdego gracza. Membranowe klawisze sprawują się bardzo przyzwoicie w trakcie zabawy, a dodatkowe jedenaście klawiszy funkcyjnych czy też multimedialnych, ułatwia szybką obsługę systemu.

Urządzenie wyróżnia się posiadaniem podświetlenia pod klawiszami i podpórką na nadgarstki. W oferowanej cenie na uwagę zasługuje także ciche działanie przycisków i stosunkowo dobra jakość wykonania. Klawiatura posiada także możliwość blokady klawisza Windows, co zdecydowanie podnosi jej wartość gamingową.

Tracer Mecano

Wygląd Mecano jest dość minimalistyczny. - Najlepsze klawiatury gamingowe | Ranking marzec 2019 - dokument - 2019-09-02
Wygląd Mecano jest dość minimalistyczny.

Klawiatura Tracer Mecano dostępna jest w sklepach w cenie około 100 złotych. Urządzenie charakteryzuje się bardzo dobrą jakością wykonania, jak na tę klasę cenową i intensywnym podświetleniem w trzech kolorach (czerwonym, niebieskim i fioletowym). Pomimo faktu, że klawiatura opiera się na technologii membranowej, jakość pacy na niej może przypominać działanie urządzeń mechanicznych. Również z powodu dość głośnego skoku klawiszy.

Klawiatura świetnie sprawdza się w grach. Istnieje możliwość zablokowania klawisza Windows, urządzenie posiada też dobrze działającą funkcję rollover, pozwalającą naciskać jednocześnie kilka przycisków. Pracę w systemie ułatwiają duże klawisze funkcyjne i klasyczny przycisk Enter. Niestety, producent nie zdecydował się na wydłużenie przycisku Backspace, co trochę zaburza idealny niemal wygląd całości.

Nazwa może być myląca, Mecano to klawiatura membranowa, która jedynie „udaje” mechaniczną. - Najlepsze klawiatury gamingowe | Ranking marzec 2019 - dokument - 2019-09-02
Nazwa może być myląca, Mecano to klawiatura membranowa, która jedynie „udaje” mechaniczną.