Pathfinder: Kingmaker PC

Klasyczna gra RPG, zabierająca gracza w podróż do Stolen Lands – krainy znanej z systemu Pathfinder Roleplaying Game. Zadaniem, jakie czeka na wykonanie, jest budowa królestwa, co wiąże się ze stawianiem twierdz, miast i osad, a także z podejmowaniem rozmaitych decyzji. Dopełnieniem całości jest bogata warstwa fabularna – oprócz głównej opowieści, gracze mogą prześledzić liczne wątki poboczne, na czele z indywidualnymi historiami poszczególnych członków prowadzonej do boju drużyny.

RPG, fantasy, widok izometryczny.

Pathfinder: Kingmaker - screen - 2017-05-19 - 345762

wersja językowa:
angielska

Data premiery gry Pathfinder: Kingmaker | PC

2018

PC Windows
Okładka Pathfinder: Kingmaker (PC)
Pathfinder: Kingmaker

Pathfinder: Kingmaker jest debiutanckim dziełem założonego w 2016 roku studia Owlcat Games. Szeregi zespołu zasilają doświadczeni deweloperzy, którzy brali udział w tworzeniu takich produkcji, jak Etherlords, Heroes of Might and Magic V, Skyforge czy choćby Silent Storm. Opisywana produkcja, reprezentująca gatunek RPG, powstała we współpracy z Chrisem Avellone'em – branżowym weteranem, który zapisał się złotymi zgłoskami na kartach historii gier wideo jako jedna z głównych osób odpowiedzialnych za ostateczny kształt między innymi Planescape Torment, Neverwinter Nights 2, Fallouta 2, a także Star Wars: Knights of the Old Republic II - The Sith Lords.

Gra została oparta na systemie narracyjnego RPG-a Pathfinder Roleplaying Game, wydanego w 2009 roku przez firmę Paizo Publishing; jest to swego rodzaju rozszerzona i zmodyfikowana wersja systemu Dungeons & Dragons 3.5. Autorzy pierwowzoru ściśle współpracowali z twórcami cyfrowej adaptacji, która pojawiła się na platformie PC Windows.

Fabuła

Pathfinder: Kingmaker zabiera graczy w podróż do klasycznego świata fantasy. Krainę Stolen Lands przemierzamy, kontrolując grupę dzielnych wojaków – oprócz głównej osi fabularnej, w toku przygody gracz ma możliwość poznania indywidualnych historii poszczególnych członków zespołu. Zadaniem, jakie przed nim stoi, jest zbudowanie królestwa, które następnie należy chronić przed atakami ze strony nieprzyjaciół lub fantastycznych istot zamieszkujących dzicz.

Pomimo że miłośnicy oryginału doskonale odnajdą się pośród znanych lokacji i postaci, opowieść jest poprowadzona w taki sposób, by przypaść do gustu również nowym w temacie graczom.

Mechanika

W wydanym na platformę PC Windows Pathfinder: Kingmaker akcja prezentowana jest w rzucie izometrycznym. W toku rozgrywki eksplorujemy rozległą krainę, wykonujemy zadania fabularne i misje poboczne, a także walczymy z napotkanymi przeciwnikami – w starciach robimy użytek zarówno z klasycznego oręża, jak i z nieco mniej konwencjonalnego arsenału zaklęć ofensywnych oraz defensywnych. W miarę czynionych postępów prowadzeni przez nas herosi zdobywają nowe umiejętności zwiększające ich potencjał bojowy.

Istotnym elementem rozgrywki jest zarządzanie królestwem. Proces nie należy do łatwych, bowiem koncentruje się nie tylko na budowie twierdz, miast i osad, lecz także na podejmowaniu rozmaitych decyzji odzwierciedlających charakter naszego herosa – możemy zarówno sprawować sprawiedliwe rządy, jak i wcielić się w rolę bezlitosnego tyrana.

Kwestie techniczne

Pathfinder: Kingmaker cechuje się przyjemną dla oka oprawą graficzną, utrzymaną w bogatej kolorystyce. Oprócz malowniczych, szczegółowo zaprojektowanych lokacji, podobać się mogą na przykład efekty świetlne towarzyszące rzucaniu potężniejszych zaklęć.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Pathfinder: Kingmaker

Wymagania wiekowe Pathfinder: Kingmaker

Gra jest odpowiednia dla wszystkich grup wiekowych.

Pathfinder: Kingmaker - powstaje gra RPG oparta na systemie Pathfinder Roleplaying Game
Pathfinder: Kingmaker - powstaje gra RPG oparta na systemie Pathfinder Roleplaying Game

wiadomość17 maja 2017

Zapowiedziano grę RPG Pathfinder: Kingmaker, opartą na systemie Pathfinder Roleplaying Game. Za produkcję odpowiada studio Owlcat Games, współpracujące z firmą Paizo Publishing i Chrisem Avellone'em.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz