Wiadomość gry na świecie 6 grudnia 2014, 13:25

autor: Arantasar

King’s Quest – zwiastun z Game Awards 2014

Podczas gali Game Awards 2014 zaprezentowano zwiastun gry King’s Quest, dziewiątej odsłony kultowego cyklu przygodówek. Tytuł ukaże się jesienią przyszłego roku na komputery osobiste oraz konsole starej i nowej generacji.

Nowa odsłona King’s Quest ukaże się jesienią przyszłego roku. - King’s Quest – zwiastun z Game Awards 2014 - wiadomość - 2014-12-06
Nowa odsłona King’s Quest ukaże się jesienią przyszłego roku.

5 grudnia, w trakcie gali Game Awards 2014 odbywającej się w Las Vegas, zaprezentowano zwiastun nowej odsłony King’s Quest. Będzie to dziewiąta część kultowego cyklu gier przygodowych. Tytuł wyda reaktywowana w sierpniu tego roku firma Sierra, za produkcję odpowiada zaś zespół The Odd Gentlemen, twórcy dotychczasowych części.

King's Quest (2015) trailer

King's Quest (2015) trailer [1:39]

Bohaterem gry będzie protagonista poprzednich części – król Graham. Podstarzały już władca opowiada swojej ciekawskiej wnuczce, Gwendolynie, historie z czasów swojej młodości, gracz zaś wciela się w jego młodzieńcze alter ego. Produkcja ma łączyć najbardziej charakterystyczne cechy oraz klimat gier z serii ze współczesną oprawą audiowizualną. Deweloperzy zdecydowali się na komiksowy, kreskówkowy styl graficzny. Twórcy zapowiadają trudne zagadki, sporo humoru i rozbudowaną fabułę. King’s Quest ukaże się jesienią 2015 roku na komputery osobiste oraz konsole starej i nowej generacji.

King's Quest to jedna z najpopularniejszych serii gier przygodowych z lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych, stworzona przez firmę Sierra Entertainment. Jest uważana za klasyczną serię złotej ery gier przygodowych. Wszystkie odsłony serii King's Quest zaprojektowała Roberta Williams, współzałożycielka Sierry. Gra opowiada dzieje królewskiej rodziny Królestwa Daventry. Ostatnia część ukazała się szesnaście lat temu.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
06.12.2014 16:52
wcogram
78
Generał

Sir Patrick Stewart jako narrator czy to podobny głos do kogoś z Castlevania.

06.12.2014 23:21
odpowiedz
Zebius
64
Generał

Co to ma być? Platformówka? Starych fanów tylko wkurzą, a nowych nie przyciągną.

07.12.2014 07:56
odpowiedz
Sir Xan
70
Senator

@Zebius -> Masz rację. Jak patrzę na trailer, to wolę jednak stary stylu z części 4-6 oraz IX. Skoro mowa o King's Quest, to polecam link dla tych, co potrzebują remake do części 1-3:
http://www.agdinteractive.com/games/games.html