Nowa gra z serii Total War zostanie zapowiedziana 25 września
Zgodnie z planem targów Eurogamer Expo, odbywających się w dniach 25 – 28 września w Londynie, pierwszego dnia studio Creative Assembly zaprezentuje nową odsłonę serii Total War. Uczestnicy spotkania poznają szczegóły produkcji i zobaczą nową grę w akcji. Zapowiedziana jest także zaskakująca niespodzianka.
Janusz Guzowski

Jak wynika z oficjalnej informacji prasowej, 25 września studio Creative Assembly zaprezentuje nową odsłonę serii Total War. Uczestnicy spotkania, organizowanego w ramach targów Eurogamer Expo (EGX), odbywających się w dniach 25 – 28 września w Londynie, będą mogli poznać szczegóły produkcji, a także zobaczyć nową grę w akcji. Nie wiadomo jednak, czy zaprezentowany tytuł będzie dodatkiem do wcześniejszych wydań czy zupełnie nowym produktem. Być może dowiemy się czegoś na temat Total War: Arena, sieciowej odsłony serii opartej na modelu free-to-play, która ma się ukazać w grudniu tego roku. Zgodnie z informacją prasową zebrani powinni przygotować się także na „zaskakującą niespodziankę”. Konferencja twórców będzie miała miejsce o godzinie 15:00 czasu polskiego.
W ramach EGX, Creative Assembly wraz z wydawcą, firmą SEGA, będą obecni także w kontekście innej wspólnej gry – Obcy: Izolacja, która jest już w fazie przygotowań do sprzedaży. Twórcy uczcili ten fakt wypuszczając krótki trailer. Premiera ma mieć miejsce 7 października.
Total War jedna z najbardziej rozpoznawalnych serii gier staregicznych, autorstwa brytyjskiego studia Creative Assembly. Cykl w udany sposób łączy elementy klasycznej strategii turowej, opartej na zarządzaniu zasobami, oraz taktyczne bitwy toczone w czasie rzeczywistym. 16 września do sklepów trafi Total War: Rome II - Edycja Cesarska, ulepszona wersja ubiegłorocznej odsłony serii.
Więcej:Twórcy kultowej gangsterskiej sagi dziękują graczom PC. „Jesteśmy tu, gdzie jesteśmy, dzięki nim”

GRYOnline
Gracze
Steam
- Creative Assembly
- Sega
- Total War (marka)
- PC
Kalendarz Wiadomości
Komentarze czytelników
Demilisz Generał
@MANOLITO
Chyba nie rozumiesz - nie ma takiej opcji, żeby CA zrobiło komercyjne Third Age: TW, bo dogadali się z modderami. Taka gra mogłaby powstać, ale najpierw firma musiałaby nabyć prawa do Śródziemia. A te w rękach modderów odpowiedzialnych za Third Age na pewno nie są.
gorn18 Pretorianin
Ja chce Total War Medieval 3 :) A ROME 2 JEST ŚWIETNY *PO PATCHACH*
zanonimizowany153971 Legend
ja to rozumiem doskonale, ale nie widzę problemu by wykupić licencje na kolejną cześć TW w świeci śródziemia - obie marki by na tym zyskały - bo tak naprawdę nie było wielu porządnych gier w tym uniwersum - dla mnei to jest naturalna kolej rzeczy.
Irek22 Legend

MANOLITO [27]
nie widzę problemu by wykupić licencje na kolejną cześć TW w świeci śródziemia
W teorii wszystko jest możliwe. W praktyce wygląda to natomiast tak, że prawa do LotR ma Warner Bros., który coraz śmielej poczyna sobie w branży gier, natomiast Creative Assembly należy do SEGI.
Tak że gra gameplayem przypominająca TW (jak np. Król Artur) i rozgrywająca się w Śródziemiu jest możliwa, ale na pewno nie pod szyldem Total War i nie zrobiona przez Creative Assembly.
Zresztą nie po to kupowali licencję Warhammera, żeby ją olać na rzecz "podobnej" licencji.
wert Senator

Warhammer byłby powiewem świeżości.
Zrobieniem Empire/Napoleon 2 lub Medieval 3 (na Shoguna 3 lub Rome 3 to chyba za wcześnie :) ) wywołali by całą falę krytyki o odgrzewanych kotletach i staczaniem się etc. Choć zrobienie Empire 2 zamknęło by ładnie wszystkie gry na 2 (nie wiem jak liczyć Napoleona - jako dodatek niezależny do Empire?).
Zobaczymy - od czasu Empire nie patrzę już na tą serię entuzjastycznie.